توسعه الگوریتم هوشمند برای تشخیص و طبقه بندی تشنج

توسعه الگوریتم هوشمند برای تشخیص و طبقه بندی تشنج

بی دانلود: برای نظارت، درمان و درك بهتر چگونگی بروز تشنج پژوهشگران الگوریتم هوشمند جدیدی را توسعه داده اند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، اخیرا تیمی از پژوهشگران "دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس"، "دانشگاه تگزاس در آرلینگتون" و "دانشگاه نورت ایسترن" با همکاری یکدیگر موفق به توسعه الگوریتمی هوشمند برای شناسایی و طبقه بندی تشنج شده اند.
"والتر بوملا" (Walter Bomela) یکی از دانشمندان این مطالعه اظهار داشت: روش مذکور به ما این امکان را می دهد که داده های خام را بدست آورده، پردازش نماییم و توسط آن نوع تشنج را طبقه بندی نماییم. دقت تشخیص تشنج با بهره گیری از ثبت نوار مغزی یا الکتروانسفالوگرافی (Electroencephalography) چندان بالا نیست اما این الگوریتم از دقت بالایی در تشخیص برخوردارست.
ثبت نوار مغزی یا الکتروانسفالوگرافی یا الکترومغزنگاری، ثبت فعالیت الکتریکی مغز است، این تکنیک شامل ستاندن سیگنال توسط الکترودهای سطحی، بهبود سیگنال (معمولاً تقویت و حذف نویز)، چاپ سیگنال و آنالیز آن می شود. آنچه روی کاغذ چاپ می شود، الکتروانسفالوگرام نامیده می شود.


برای به دست آوردن درک دقیق تر از داده ها و تشخیص زمان شروع تشنج پژوهشگران یک الگوریتم مبتنی بر استنتاج شبکه توسعه داده اند. این الگوریتم به سرعت سیگنال ها را شناسایی کرده و پارامترهای مختلف آنرا تحلیل می کند. پژوهشگران حالا قصد دارند این روش را گسترش دهند تا با سایر افراد مبتلا به صرع همکاری کرده و انواع مختلف تشنج را بررسی و ارزیابی کنند. صَرع یا اپی لپسی عبارت است از مجموعه ای از اختلالات عصبی مزمن پزشکی یا طولانی مدت که با حمله صرعی مشخص می شود. این حملات ممکنست بسیار خفیف و تقریباً غیرقابل شناسایی بوده یا برعکس طولانی مدت و با لرزش شدید همراه باشند.
منبع:

1399/04/20
13:25:42
5.0 از 5
2833
تگهای خبر: دانشگاه , محقق , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود