با راه اندازی سامانه ای؛

دریافت كدبورسی برای دانش بنیان ها الكترونیكی شد

دریافت كدبورسی برای دانش بنیان ها الكترونیكی شد

با راه اندازی سامانه احراز هویت الكترونیك در بازار سرمایه مراجعات حضوری سرمایه گذاران برای ثبت نام و احراز هویت در بورس كاسته می شود و سبب ایجاد شفافیت بیشتر در بازار سرمایه خواهد شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، طی مراسمی با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری سامانه احراز هویت الکترونیکی در سامانه "سجام" و بازار سرمایه ایران به صورت رسمی راه اندازی شد. سامانه سجام یا سامانه "جامع اطلاعات مشتریان" یک سامانه یکپارچه برای ثبت و نگهداری اطلاعات تمام سرمایه گذاران در زمینه بورس است.
علاقه مندان به فعالیت در بازار سرمایه باید کد بورسی دریافت نمایند و برای دریافت کد بورسی، پیش از این، متقاضیان اطلاعات خویش را به صورت حضوری در دفاتر پیشخوان عرضه می کردند. با راه اندازی این سامانه با مشارکت بیشتر از ۹ شرکت فناور و دانش بنیان، مراحل احراز هویت افراد به صورت برخط و الکترونیکی درآمده است. این سامانه علاوه بر کاهش مراجعات حضوری، سبب ایجاد انسجام و شفافیت بیشتر می شود.
این سامانه که پیش از این، یک ماه به صورت آزمایشی و پایلوت فعالیت نموده بود، در این مراسم به صورت رسمی شروع به کار کرد.
در این مراسم سورنا ستاری با اشاره به اینکه در سال های اخیر، شرکت های با هویت جدید به اقتصاد کشور وارد شده اند، اظهار داشت: شرکت های جدید بر عکس همتایان سنتی، دارایی فکری و نامشهود بیشتری دارند.
وی با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در بورس، اظهار نمود: ۱۶ شرکت دانش بنیان در حال تکمیل پرونده پذیرش خود هستند تا وارد بورس و فرابورس شوند؛ چونکه این شرکت ها آینده کاری خویش را در بازار بورس می بینند و هم اکنون جلسات گوناگونی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد تا شرکت های دانش بنیان را با مزایای حضور در بازار سرمایه، آشنا کند. با عنایت به خدمات مختلفی که شرکت های دانش بنیان دریافت می کنند، خوشبختانه از حساب ها و صورت های مالی شفافی برخوردار می باشند.
ستاری با اشاره به ضرورت توجه به سرمایه بخش خصوصی در توسعه زیست بوم نوآوری کشور، با تاکید بر آنکه در این عرصه ارزش افزوده بسیار قابل توجهی تولید می شود، خاطرنشان کرد: توسعه صندوق های سرمایه گذاری جسورانه یکی از ارکان توسعه استارتاپ ها است و استارتاپ ها با استفاده از ابزار سرمایه گذاری ریسک پذیر رشد می کنند و نمی توان با تزریق بودجه دولتی و وام های سنتی، انتظار رشد استارتاپ ها را داشت.
بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، رئیس بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: هم اکنون ۳۳ شرکت دانش بنیان با ارزش بازار حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه پذیرش شده اند و این تعداد در حال افزایش می باشد. فعالیت چند شرکت دانش بنیان در بحث آزادسازی سهام عدالت هم یک پدیده مبارک است. بی گمان در آینده نه چندان دور، شرکت های دانش بنیان به بزرگترین شرکت های حاضر بر روی تابلوی بورس تبدیل می شوند و این اتفاقی است که در تمام دنیا رخ داده است.
منبع:

1399/04/22
14:21:19
5.0 از 5
2611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود