ساخت اولین اسپرم آزمایشگاهی جهان

ساخت اولین اسپرم آزمایشگاهی جهان

بی دانلود: پژوهشگران دانشگاه كالیفرنیا سن دیگو در امتداد كوشش های خود برای درمان ناباروری موفق شدند اولین سلول بنیادی اسپرم را در آزمایشگاه برای نخستین بار در جهان ایجاد كنند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، آیا می دانستید ناباروری از هر هفت نفر در سراسر جهان یک نفر را تحت تأثیر قرار می دهد؟ یک ایده برای درمان این مشکل، درمان با سلول های بنیادی اسپرماتوگونیال(SSC) است؛ نگاهی که سلول های بنیادی اسپرم را به لوله آزمایش منتقل می کند و این سلول ها در آنجا کشت می شوند و به سلول های اسپرم کامل و بارور تبدیل می شوند.
یک چالش مهم و اصلی که این روش را محدود می کند، این واقعیت است که یافتن شرایط مناسب برای رشد SSCهای انسانی در آزمایشگاه بسیار مشکل است.
حالا پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو(UCSD) در یک پیشرفت جدید یک روش قابل اعتماد برای کشت سلول ها با خاصیت های SSCهای انسانی ابداع نموده اند.
اس اس سی ها(SCC) می توانند در هر چند ثانیه سلول های بنیادی بیشتر و حداکثر ۱۰۰۰ اسپرم تولید کنند. مشکل این است که تشخیص و تمایز این سلول های ویژه با سایر سلول های موجود در بیضه خیلی مشکل است.
با این وجود، زمانی که چندین آزمایشگاه همچون تیم UCSD از تکنیکی به نام توالی RNA تک سلولی برای تجزیه و تحلیل و تعریف خاصیت های احتمالی مولکولی خاص برای SSCهای انسانی استفاده کردند، یک قدم مهم رو به جلو برداشته شد.
"مایلز ویلکینسون" از دپارتمان زنان، زایمان و باروری دانشکده پزشکی کالیفرنیا سن دیگو و سرپرست این تحقیق در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: ما فکر می نماییم رویکرد ما که توسط چندین تکنیک همچون تجزیه و تحلیل توالی RNA تک سلولی پشتیبان گیری شده، گام مهمی در جهت ورود "SSC درمانی" به مراکز درمان ناباروری است.
در این مطالعه جدید پژوهشگران دانشگاه UCSD که در مجله PNAS انتشار یافته است، تیم "ویلکینسون" جزئیات چگونگی تفکیک و جداسازی SSCها از سلول های مشابه در بیضه را شرح داده است. آنها با دانستن این موضوع، قادر شدند شرایط مناسب و لازم برای کشت SSCها را در سلول های اسپرم که می توانند برای درمان ناباروری استفاده شوند، فراهم آورند.
منبع:

1399/04/28
13:09:38
5.0 از 5
2284
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود