واكنش سلول های تی نسبت به كروناویروس هدف جدی محققان

واكنش سلول های تی نسبت به كروناویروس هدف جدی محققان

به گزارش بی دانلود پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدیدی، واكنش سلول های تی بدن را نسبت به كروناویروس ارزیابی كردند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انجمن پیشبرد علوم آمریکا، اگر پژوهش های اولین در مورد واکنش ایمنی قابل تطبیق با کووید- ۱۹، پادتن ها را مورد بررسی قرار داده اند اما بیشتر اطلاعاتی که حالا عرضه می شوند، در مورد نحوه واکنش سلول های تی نسبت به کروناویروس هستند.
"دنیل آلتمن"(Daniel Altmann) و "رزماری بویتون"(Rosemary Boyton)، پژوهشگران این پروژه باور دارند که بررسی واکنش سلول های تی نسبت به کروناویروس می تواند یک شکاف اطلاعاتی مهم را پر کند.
باآنکه بررسی واکنش های آنتی بادی معمولا ساده تر است اما سلول های تی، نقش مهم تری در محافظت از بدن در مقابل عفونت های ویروسی دارد.
آلتمن و بویتون گفتند: واکنش های پادتن هنگام بروز کووید- ۱۹، عمر کوتاه تری دارند اما دوام حافظه سلولی سلول های تی بیشتر است. حالا زمان آن رسیده است تا اعتراف نماییم که واقعا به داده های مربوط به سلول های تی نیاز داریم.
پژوهشگران برای ارزیابی نحوه واکنش سلول های تی نسبت به کروناویروس، نتایج ۹ پژوهش در مورد کروناویروس را مطالعه و بررسی کردند.
آلتمن و بویتون در اینباره گفتند: برای درک کامل سطح ایمنی، بررسی پادتن و ایمنی سلول تی، به کار بردن روش های استاندارد بررسی، مبحث مهمی است.
شاید روش های استاندارد جهت بررسی واکنش ایمنی سلول های تی نسبت به کروناویروس، بتوانند به طراحی آزمایش هایی جهت بررسی وجود برخی باکتری ها همچون باکتری "مایکوباکتریوم توبرکلوزیس"(Mycobacterium tuberculosis) هم منجر شوند.1399/04/29
16:48:05
5.0 از 5
2124
تگهای خبر: پروژه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود