ابزاری برای كاهش صدا در بخش مراقبت های ویژه نوزادان

ابزاری برای كاهش صدا در بخش مراقبت های ویژه نوزادان

بی دانلود: یك شركت فعال در عرصه تولید ابزار پزشكی، ابزاری ابداع كرده است كه می تواند میزان سر و صدا را در بخش مراقبت های ویژه نوزادان كم كند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلور، یک شرکت بنام "Invictus Medical" که در حوزه ابزار پزشکی فعال است، نوعی ابزار کنترل صدا ابداع کرده است که می تواند سطح صدا را در بخش مراقبت های ویژه نوزادان کم کند.
پژوهش های پیشین نشان داده اند که سر و صدا در بخش مراقبت های ویژه نوزادان می تواند برای نوازادان نابالغی که در دستگاه هستند، نتایج منفی داشته باشد. این سر و صداها نه فقط به الگوهای خواب نوزادان لطمه می رساند، بلکه می تواند الگوهای غذا خوردن آنها را هم مختل کند و به افزایش غیر عادی وزن منجر شود.
هم اکنون، تلاش هایی برای برطرف نمودن این مشکلات صورت می گیرند که از میان آنها می توان به استفاده از نور بجای هشدارهای پر سر و صدا اشاره نمود اما کارآیی این روش ها هنوز اثبات نشده است. پژوهشگران این شرکت برای کاهش میزان سر و صدا، ابزاری موسوم به "Neoasis" ابداع نموده اند که می تواند صدای محیط مورد نظر را بکاهد.
این ابزار می تواند امواجی را منتشر کند که صدای محیط را از بین می برند. Neoasis، صدای محیط را تشخیص می دهد و سپس محاسبه می کند که چه امواجی را برای کاهش صدا بفرستد. این ابزار می تواند صدایی را نیز در بین امواج بفرستد که امکان برقراری ارتباط میان بیمار و پرستار را فراهم می آورد.
پژوهشگران، Neoasis را در یک فضای شبیه سازی شده از بخش مراقبت های ویژه نوزادان آزمایش کردند که میکروفن هایی در آن تعبیه شده بود. آزمایش ها نشان دادند که این ابزار می تواند سطح صداهایی که برای هشدار منتشر می شوند، کم کند.
پژوهشگران باور دارند که Neoasis می تواند صدا را در فضای واقعی بخش مراقبت های ویژه نوزادان کم کند اما نتایج آزمایش باید ابتدا بررسی های بالینی تایید شوند.
این پژوهش، در مجله "PLOS ONE" به چاپ رسید.
منبع:

1399/04/30
14:20:40
5.0 از 5
2415
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود