كاهش سرعت شیوع كروناویروس با كمك یك تركیب ضدمیكروبی

كاهش سرعت شیوع كروناویروس با كمك یك تركیب ضدمیكروبی

پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود دریافتند كه شاید بتوان با كمك یك تركیب ضد میكروبی، به كاهش سرعت شیوع كروناویروس كمك كرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، بررسی جدید پژوهشگران "دانشگاه جرج واشنگتن"(GW) نشان میدهد که درمان بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ با نیتریک اکسید می تواند نقشی محوری در مقابله با این بیماری داشته باشد.
نیتریک اکسید، یک ترکیب ضد میکروبی و ضدالتهابی است که نقش مهمی در گشودگی عروق بر عهده دارد و یکی از چندین ترکیبی است که برای درمان کووید-۱۹ در برنامه "سازمان غذا و داروی آمریکا"(FDA) قرار دارد.
"آدام فرایدمن"(Adam Friedman)، استاد دانشگاه جرج واشنگتن و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: نیتریک اکسید، نقش مهمی در رسیدن عروق به عملکرد طبیعی و تعدیل التهاباتی دارد که به "آسیب حاد ریه"(ALI) و "سندرم دیسترس تنفسی حاد"(ARDS) منجر می شوند. درمان هایی که نقش محافظتی در مقابل چنین بیماری هایی بر عهده دارند، می توانند تاثیر قابل توجهی بر سلامت بیماران طی دوره همه گیری بیماری داشته باشند.
کووید- ۱۹، با عفونت های حاد و کشنده در بیماران هم راه است و هنوز درمان یا واکسن تایید شده ای ندارد. در شرایطی که درمان خاصی ارائه نشده و میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس نیز بالا است، نیاز فوری به روش هایی احساس می شود که شاید بتوانند تکثیر یا گسترش ویروس را کنترل کنند.
پژوهشگران در این پروژه، نقش نیتریک اکسید را بعنوان درمان بیماری تنفسی مورد بررسی قرار دادند.
فرایدمن اضافه کرد: باتوجه به شیوع کروناویروس در سراسر جهان و توانایی آن در غلبه بر بدن، به عوامل موثری نیاز داریم که بتوانند سرعت روند بیماری را در بدن انسان ها و همین طور در جوامع کاهش دهند.
پژوهشگران در بررسی خود به این نتیجه رسیدند که اگر کارآیی نیتریک اکسید در درمان کووید-۱۹ ثابت شود، می توان از آن برای مقابله با این بیماری بهره برد.
این پژوهش، در مجله "Nitric Oxide" به چاپ رسید.
منبع:

1399/05/02
22:38:00
5.0 از 5
2177
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود