توسعه صفحه نمایشی كه لمس را پیش بینی می كند

رعایت فاصله اجتماعی حتی با نمایشگر خودرو!

رعایت فاصله اجتماعی حتی با نمایشگر خودرو!

بی دانلود: مهندسان ˮدانشگاه كمبریجˮ بعنوان قسمتی از همكاری تحقیقاتی با شركت چندملیتی خودروسازی بریتانیایی جگوار لندرور(Jaguar Land Rover) فناوری ای به نام ˮپیش بینی كننده لمسˮ(predictive touch) توسعه داده اند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، این فناوری یک صفحه لمسی بدون قابلیت لمس است که جهت استفاده در خودرو ها ابداع شده است. این فناوری از تلفیقی از هوش مصنوعی و فناوری سنسور ساخته شده و برای پیشبینی هدف در نظر گرفته شده کاربر بر روی صفحه نمایش های لمسی و سایر صفحه نمایش های تعاملی یا صفحه کنترل پیش از رسیدن دست کاربر به صفحه نمایش، توسعه داده شده است.
در آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه، شبیه سازهای رانندگی و آزمایش های انجام شده در جاده، فناوری لمسی هوشمند با موفقیت توانست عمل کند و در کمترین زمان و با دقت بالا قصد کاربر را قبل از آنکه کاربر دستش به صفحه نمایش زده شود، پیش بینی نماید.
این فناوری از دانش ماشینی برای تصمیم گیری و پیشبینی کاری که راننده قصد انجام آنرا دارد استفاده می نماید و این را هم به لطف یک ردیاب حرکات و سنسورهای مبتنی بر بینایی یا مبتنی بر RF انجام می دهد. اطلاعات متنی، مشخصات کاربر، طراحی رابط، شرایط محیطی و داده های موجود از سنسورهای مختلف به این فناوری کمک می کنند قصد کاربر را با دقت بالا پیش بینی نماید. بعنوان مثال این فناوری مجهز به یک ردیاب چشمی است که از آن برای فهمیدن هدف کاربر در لحظه استفاده می نماید.
دانشمندان می گویند از آنجائیکه به علت شیوع کرونا در جهان می بایست بیشتر از پیش بهداشت را رعایت نماییم استفاده از این تکنولوژی می تواند بسیار کاربردی باشد چون که دیگر نیازی نیست برای انجام یک کار حتما دست به صفحه نمایشی که امکان دارد روی آن آلوده باشد برخورد کند و این کار خطر ابتلای کاربران به سرماخوردگی، آنفلوآنزا یا حتی کروناویروس که امکان دارد روی سطوح باشد را می کاهد.
پروفسور "سیمون گادسیل"(Simon Godsill) از دانشکده مهندسی دانشگاه کمبریج که رهبری این پروژه را بر عهده داشت، اظهار داشت: صفحه نمایش لمسی و سایر نمایشگرهای تعاملی چیزی است که اغلب افراد چندین بار در روز از آن استفاده می نمایند اما استفاده از آنها هنگام رانندگی، کار خطرناکی است ما همینطور می دانیم که برخی عوامل بیماری زا از راه سطوح قابل انتقال هستند، ازاین رو این فناوری می تواند به کاهش خطر مبتلا شدن به آن بیماری ها کمک نماید.
منبع:

1399/05/04
13:31:13
5.0 از 5
2484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود