پاكسازی نمای ساختمان با نانورنگ های فوق آب گریز سیمان

پاكسازی نمای ساختمان با نانورنگ های فوق آب گریز سیمان

به گزارش بی دانلود رنگ فوق آب گـریز سیمان CSHP تولید شده از جانب محققان كشور علاوه بر آنكه سبب می شود اثرات ناخالصی های آب باران بر سطح باقی نماند بلكه با جذب گرد و غبار باعث پاكسازی سطح خواهد شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، در شهرهای پرجمعیت و آلوده، آب باران حاوی ذرات معلق و آلاینده است که بعد از تبخیر باعث بروز لک روی نمای ساختمان می شود؛ چون که ماهیت اسیدی آب باران در شهرها هم در طولانی مدت می تواند منجر به تخریب نمای ساختمان ها می شود، این در شرایطی است که پوشش دهی سطوح و ایجاد خاصیت خودتمیزشوندگی راهکاری برای کاهش هزینه های شستشو و تمیزکاری است.
در این روش، سطح مورد نظر با مواد کم انرژی پوشش داده می شود تا ضمن افزایش زاویه تماس سطح، خاصیت آب گریزی آن بهبود یابد. پوشش آب گریز حاصل ضمن محافظت از سطح در مقابل انواع آلودگی ها و کثیفی های ناشی از گرد و غبار، از تثبیت لک جلوگیری می کند و احتیاج به تکرار عملیات شستشو را به تعویق می اندازد.
در این راستا یکی از شرکت های فناور مبادرت به توسعه فناوری رنگ فوق آب گـریز سیمان CSHP کرده است که با ایجاد لایه ای باعث بروز رفتار فوق آبگریزی در سطح می شود. یعنی قطرات باران بعد از برخورد با نمای ساختمان روی آن غلتیده و به پایین می افتند. در چنین شرایطی نه تنها قطرات آب باران ناخالصی خویش را روی سطح باقی نمی گذارند، بلکه با جذب گرد و غبار موجود روی سطح، منجر به پاکسازی سطح می شوند. از طرفی با عنایت به نچسبیدن قطره به سطح، خاصیت اسیدی باران فرصت تخریب نما را نخواهد داشت.
استفاده از این تکنولوژی بسیار آسان و به صرفه بوده و به شکلی می توان اظهار داشت که آینده نمای ساختمان چنین رنگ هایی هستند.
به گزارش ستاد نانو، هر کیلو از این محلول توانایی پوشش دهی ۵ متر مربع را داشته و با استفاده از پیستوله می توان آنرا روی نمای ساختمان اسپری کرد که تا چهار ماه روی سطح ماندگاری دارد.1399/05/25
21:43:33
5.0 از 5
1996
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود