اعمال معافیت مالیاتی برای ۲ هزار و ۳۰۰ شركت دانش بنیان در سال ۹۷

اعمال معافیت مالیاتی برای ۲ هزار و ۳۰۰ شركت دانش بنیان در سال ۹۷

به گزارش بی دانلود رئیس مركز شركت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برخورداری ۲ هزار و ۳۰۰ شركت دانش بنیان از معافیت های مالیاتی در انتهای سال مالی ۹۷ اطلاع داد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، سید محمد صاحبکار با تاکید بر اینکه فعالیتهای شرکت های دانش بنیان در هر سال به روزرسانی و بعد از تائید اسامی آنها به سازمان امور مالیاتی معرفی می شود، اظهار نمود: بر این اساس، تایید کالا و خدمات شرکت دانش بنیان در سال های قبل به منزله تایید آن امسال نیست و هر سال قبل از ارسال مشخصات شرکت به سازمان امور مالیاتی لازم است تا مجدداً کالا و خدمات شرکت های دانش بنیان از حیث دانش بنیان بودن مورد بررسی قرار گیرند و در صورت دارا بودن شرایط در هر سال، به مدت ۱۵ سال از معافیت های مالیاتی در نظر گرفته شده برخوردار خواهند شد.
وی ادامه داد: شرکت هایی که در کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی بعنوان شرکت دانش بنیان تولیدکننده کالا و خدمات دانش بنیان یا نوپا تائید شده اند، لازم است در انتها هر سال با عنایت به اطلاعیه های کارگروه در وبسایت دانش بنیان به کارتابل خود رجوع کنند و بعد از به روزرسانی اطلاعات درخواست خویش را به دبیرخانه ارسال نمایند. دبیرخانه کارگروه هم بعد از بررسی و تائید اطلاعات شرکت و به روزرسانی کالا و خدمات شرکت در شهریورماه هرسال، اسامی شرکت های دانش بنیان را به همراه مصادیق فعالیتهای دانش بنیان آنها به سازمان امور مالیاتی ارسال می کند.
صاحبکار با اشاره به آمار استفاده کنندگان از تسهیلات مالیاتی در سال مالی ۹۷ اظهار داشت: در انتهای سال مالی ۹۷ چیزی نزدیک به ۲۳۰۰ شرکت دانش بنیان مشمول استفاده از معافیت های مالیاتی بودند که توسط مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به سازمان امور مالیاتی کشور عرضه شدند و این شرکت ها توانستند برای فروش محصولات دانش بنیان سطح ۱ خود، معافیت مالیاتی دریافت نمایند.
صاحبکار همینطور تصریح کرد: شرکت های حوزه داروهای شیمیایی بیشترین استفاده کنندگان از معافیت های مالیاتی در سال مالی ۹۷ بودند و بعد از آن شرکت های حوزه نرم افزار و شرکت های حوزه الکترونیک در رتبه های بعدی قرار گرفتند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان ابراز امیدواری کرد در سال جدید ارتباط بیشتری میان معاونت علمی با بخش های مؤثر در سیاست گذاری مالیاتی کشور همچون سازمان امور مالیاتی، مرکز پژوهش های مجلس، کمیسیون اقتصادی دولت و صندوق های پژوهش و فناوری برقرار شود و با شناسایی مسائل و مشکلات مالیاتی و کاهش فرآیندهای اداری زمان بر، رشد شرکت های تولیدی و دانش بنیان تسهیل شود.
منبع:

1399/05/27
21:55:39
5.0 از 5
2012
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود