عرضه بسته آموزشی غیرحضوری شبیه سازی دینامیك مولكولی با نرم افزار NAMD و VMD

عرضه بسته آموزشی غیرحضوری شبیه سازی دینامیك مولكولی با نرم افزار NAMD و VMD

به گزارش بی دانلود از جانب ستاد توسعه فناوری نانو بسته آموزشی غیرحضوری «شبیه سازی دینامیك مولكولی با نرم افزار NAMD و VMD» در اختیار كاربران قرار گرفت.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، بسته آموزشی غیرحضوری «شبیه سازی دینامیک مولکولی با نرم افزار NAMD و VMD»، از امروز چهارشنبه ۲۹ مردادماه شامل دو دوره مقدماتی و پیشرفته در اختیار کاربران قرار می گیرد ضمن آنکه امکان ثبت نام به صورت مجزا در هر دوره وجود دارد.
آزمون آخر دوره، ۱۶ تا ۲۳ شهریورماه برگزار می شود و شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای ۵۰ درصد شوند، گواهی آخر دوره را دریافت می کنند.
شبیه سازی دینامیک مولکولی در مقیاس نانو (NAMD) یک نرم افزار کامپیوتری برای شبیه سازی دینامیک مولکولی است که با استفاده از مدل برنامه نویسی موازی ++Charm نوشته شده است؛ با عنایت به بازده موازی و کارایی بالای این نرم افزار، اغلب از آن برای شبیه سازی سیستم های بزرگ (شامل میلیون ها اتم) و سیستم های بیومولکولی استفاده می شود. این نرم افزار در سال ۱۹۹۵ توسط نلسون و همکارانش بعنوان برنامه دینامیک مولکولی موازی عرضه شد که در کنار برنامه گرافیکی VMD قادر به شبیه سازی بود.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، VMD برای مدل سازی، تجسم و تجزیه و تحلیل سیستم های زیستی نظیر پروتئین ها، نوکلئیک اسیدها و لایه های لیپیدی طراحی شده است؛ از آنجایی که این نرم افزار می تواند فایل های بانک داده پروتئین استاندارد (PDB) را بخواند و ساختار دربرگیرنده آنها را نمایش دهد، می توان از آن برای مولکول های متداول تر هم استفاده نمود. VMD از روش های مختلفی برای نمایش و رنگ آمیزی مولکول ها استفاده می نماید و می تواند برای متحرک سازی و آنالیز شبیه سازی دینامیک مولکولی هم استفاده گردد. به صورت خاص این نرم افزار بعنوان نمای گرافیکی یک برنامه شبیه سازی دینامیک مولکولی استفاده می شود و می تواند تحرک مولکول را تحت شرایط شبیه سازی به صورت متحرک به نمایش درآورد.1399/05/29
22:24:32
5.0 از 5
2171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود