نصب نمایشگرهای شفاف به جای پنجره های مترو در چین

نصب نمایشگرهای شفاف به جای پنجره های مترو در چین

بی دانلود: شركت متروی چین برای نخستین بار مبادرت به نصب نمایشگرهای شفاف اولد(OLED) شركت ال جی به جای شیشه های مترو در چین كرده است كه اطلاعات برنامه و زمان بندی قطارها، هواشناسی و سایر موارد را نشان می دهند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت ال جی نمایشگرهای شفاف OLED خویش را به متروهای پکن و شنژن آورده است. این نمایشگرهای شفاف ۵۵ اینچی اطلاعات را در مورد برنامه حرکت قطارهای مترو، مکانهای آنها و سایر موارد روی پنجره های قطار نشان می دهند. آنها همینطور اطلاعاتی را در مورد برنامه پرواز هواپیماها، هواشناسی و خبرهای روز عرضه می دهند.
مسافران این فناوری را ابتدا در خط شش متروی پکن و خط ۱۰ متروی شنژن مشاهده خواهند کرد.
شرکت ال جی در نظر دارد این نمایشگرها را به سایر خطوط مترو گسترش دهد که به همکاری شرکتهای راه آهن و تولید کننده شیشه قطار نیاز دارد.
نمایشگرهای شفاف از مدت ها پیش مفهومی بوده اند که در نمایشگاه های تجاری نمایش داده می شدند. شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۲ پنجره های اولد هوشمند خویش را در نمایشگاه مشهور CES به نمایش گذاشت. در همان سال سامسونگ یک نمایشگر شفاف را در نمایشگاه IFA به نمایش گذاشت. اما این نمایشگرهای جدید که توسط ال جی رونمایی شده اند، اولین نسخه واقعی و کاربردی از این تکنولوژی هستند.
این یک فرصت خوب است که ما بزودی شاهد کاربردهای عملی تر فناوری نمایشگرهای شفاف در خارج از نمایشگاه های تجاری باشیم.
ال جی همینطور عرضه تلویزیون های شفاف اولد را در نظر دارد و اخیراً شرکت شیائومی هم خبر از عرضه تلویزیون شفاف ۷۲۰۰ دلاری خود داده است.
دکتر "چانگ هو او" معاونت ارشد نمایشگرهای شرکت ال جی اظهار داشت: استفاده از نمایشگرهای شفاف متنوع تر خواهد شد.
وی می گوید بخش تحت رهبری او عرضه محصولات در طیف گسترده ای از صنایع مطابق با چشم انداز ال جی بعنوان عرضه دهنده چاره برتر در نمایشگرها را هدف خود قرار داده است.
منبع:

1399/06/01
13:52:03
5.0 از 5
1838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود