ادعای عجیب استارتاپ آمریكایی با مدیریت دانشمند ایرانی

دوام 90 ساله باتری تولیدی با ضایعات هسته ای!

دوام 90 ساله باتری تولیدی با ضایعات هسته ای!

یك استارتاپ آمریكایی كه مدیریت آنرا دكتر ˮنیما گل شریفیˮ، دانشمند ایرانی بر عهده دارد، می گوید در حال كاری روی نوعی باتری است كه قدرت آن از ضایعات هسته ای تأمین می شود و دوام بالایی دارد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، یک استارتاپ حوزه انرژی معروف به "NDB" که دکتر "نیما گل شریفی"(Nima Golsharifi)، دانشمند ایرانی، مدیرعامل آن است، ادعا می کند که به پیشرفت هایی در فناوری باتری دست یافته و نوعی باتری ابداع کرده است که با قطعات کوچک ضایعات هسته ای کار می کند.
بررسی هایی که این استارتاپ در "آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور"(LLNL) و "دانشگاه کمبریج"(Cambridge University) انجام داده است، نشان می دهند که این باتری هم اکنون به ۴۰ درصد شارژ می رسد. سازندگان امیدوارند که با پیشرفت فناوری، عمر باتری ها به یک دهه تا ۲۸۰۰۰ سال هم برسد و انرژی خارق العاده ای عرضه نماید. این باتری ها در صورت موفقیت می توانند در همه حوزه ها از حمل و نقل الکتریکی گرفته تا تجهیزات الکرونیکی شخصی تحول ایجاد کنند.
به قول NDB، این باتری های نانو الماس به خاطر داشتن تشعشع کم، هنگام بروز تصادف خودرو، ایمن خواهند بود و هزینه آنها کمتر از باتری های لیتیوم- یون است.
"نیل نیکر" (Neel Naicker)، سخنگوی این شرکت استارتاپی اظهار داشت: وجود این باتری را در یک آیفون تصور کنید. آیفون با داشتن یک باتری در این اندازه، می تواند در یک ساعت پنج برابر، از صفر تا ۱۰۰ شارژ شود. تصور کنید روزی مجبور نباشید که باتری خویش را برای یک روز شارژ کنید. حال این زمان را یک هفته، یک ماه و حتی یک دهه در نظر بگیرید. این هدفی است که ما می توانیم با کمک این فناوری انجام دهیم.
این ایده، بیش از حد خوب به نظر می آید اما اگر آنچه که این شرکت در نظر دارد، به مرحله اجرا برسد، تغییرات اساسی ایجاد خواهد نمود.
گل شریفی اظهار داشت: اگر بخواهیم در مورد خودرو های الکتریکی صحبت نماییم، باید بگویم که شاید باتری ما بتواند حدود ۹۰ سال بدون احتیاج به شارژ مجدد کار کند.
منبع:

1399/06/05
17:12:40
5.0 از 5
2095
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود