ارزیابی صدمه های ناشی از بلایای طبیعی با كمك پهپاد

ارزیابی صدمه های ناشی از بلایای طبیعی با كمك پهپاد

پژوهشگران آمریكایی باور دارند كه پهپادها می توانند ابزار ارزشمندی برای تعیین میزان صدمه دیدگی ساختمان ها بعد از بلایای طبیعی باشند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، مدت زیادی از "طوفان لاورا"(Hurricane Laura) در آمریکا نگذشته بود که مردم، پهپادها را به پرواز درآوردند تا صدمه ها را ثبت کنند و سپس، ویدئوهای ضبط شده را در رسانه های اجتماعی منتشر نمودند. پژوهشگران "دانشگاه کارنگی ملون"(CMU) باور دارند که این ویدئوها می توانند منابع ارزشمندی برای ارزیابی سریع صدمه ها باشند.
این گروه پژوهشی تلاش دارند با استفاده از هوش مصنوعی، سیستمی ابداع کنند که می تواند ساختمان ها را به صورت خودکار تشخیص دهد و ارزیابی ابتدایی را در مورد وجود صدمه دیدگی و میزان جدی بودن آن داشته باشد.
"جونوی لیانگ"(Junwei Liang)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ارزیابی های کنونی، بیشتر بر اساس تشخیص و ثبت شخصی صدمه های وارد شده به ساختمان هستند. این روش می تواند کند و پرهزینه باشد و کار بسیاری را بطلبد.
تصویربرداری ماهواره ای، جزئیات کافی را فراهم نمی کند و صدمه را فقط از زاویه دید عمودی نشان داده است اما پهپادها می توانند اطلاعات را از نزدیک و از چندین زاویه دید جمع آوری کنند. پهپادها حالا بعد از وقوع بلایای طبیعی، توسط ساکنان به طور گسترده به پرواز در می آیند تا میزان خسارت را ارزیابی کنند.


لیانگ اضافه کرد: تعداد ویدئوهایی که با پهپادها ثبت شده اند و بلافاصله بعد از وقوع حادثه در رسانه های اجتماعی در دسترس قرار گرفته اند، نشان داده است که آنها می توانند منابع ارزشمندی برای ارزیابی بموقع صدمه باشند.
"ژیائویو ژو"(Xiaoyu Zhu)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: سیستم اولیه می تواند بخش هایی از ساختمان را که صدمه دیده به نظر می رسند، در ویدئو نشان دهد و همینطور تشخیص دهد که آیا صدمه سبک است یا جدی و یا این که ساختمان تخریب شده است یا خیر.
منبع:

1399/06/10
10:33:52
5.0 از 5
1983
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه , سیستم , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود