نقشه ای كه نحوه ابتلای اندام های بدن به كروناویروس را پیشبینی می كند

نقشه ای كه نحوه ابتلای اندام های بدن به كروناویروس را پیشبینی می كند

پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود، نقشه هایی تهیه كرده اند كه نحوه ابتلای اندام های بدن به كروناویروس را به صورت احتمالی پیشبینی می كنند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از نیوزوایز، پژوهشگران "دانشگاه کرنل" (Cornell University) آمریکا در بررسی جدید خود، نقشه هایی احتمالی در مورد نحوه ابتلای اندام های بدن به کروناویروس عرضه کرده اند و عوامل مولکولی را شناسایی کرده اند تا شاید بتوانند به تسهیل و یا محدود کردن عفونت کمک کنند.
"سدریک فسکوت" (Cedric Feschotte)، نویسنده ارشد این پژوهش اظهار داشت: داده های این پژوهش نشان می دهند که کووید- ۱۹ تنها یک بیماری تنفسی نیست؛ بلکه بسیار گسترده تر است و ظرفیت تاثیرگذاری بر اندام های دیگر را هم دارد. ارزیابی های ما نشان می دهند که طیف گسترده ای از صدمه پذیری سلولی در این میان وجود دارد.
پژوهشگران در این بررسی، نقشه ۲۸ ژن انسانی و گیرنده ها و عوامل در رابطه با کروناویروس را تهیه کردند. آنها می توانند با بررسی بیان آر ان ای هر سلول در این ژن ها، بافت ها و سلول هایی که بیشتر نسبت به عفونت ناشی از کروناویروس صدمه پذیر هستند، را شناسایی کنند.
این گروه پژوهشی، بیان آران ای را در بافت های سالم انسانی بررسی کردند تا اطلاعات جامعی در مورد عوامل مولکولی که به تسهیل و یا محدودیت عفونت ناشی از کروناویروس منجر می شوند، عرضه کنند.
نقشه برداری از ورودی های متفاوت ویروس، برای پیشبینی محل ورود آن به بدن، ضروری می باشد. بعلاوه، پژوهشگران دیگر هم با مشخص کردن ریشه های مولکولی عفونت می توانند از این نواحی بعنوان اهدافی برای کشف دارو و غلبه بر عفونت استفاده کنند.
این پژوهش که مسیرهای ورود کروناویروس و نحوه ورود آن به ریه ها، سیستم عصبی مرکزی و قلب را نشان می دهد، از داده های بالینی پشتیبانی می کند که نشان می دهند کروناویروس، بر روده، کلیه و جفت هم اثر می گذارد.
به قول پژوهشگران، گروه خاصی از سلول های پروستات هم امکان دارد تحت تأثیر کروناویروس قرار بگیرند و صدمه هایی برای مردان به دنبال داشته باشند.
این پژوهش، در مجله "Cell Reports" به چاپ رسید.
منبع:

1399/06/14
17:07:43
5.0 از 5
1738
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود