شهردار تهران خبر داد

بهره برداری از نخستین رام مترو با هشتاد و پنج درصد ساخت داخل تا آخر سال

بهره برداری از نخستین رام مترو با هشتاد و پنج درصد ساخت داخل تا آخر سال

به گزارش بی دانلود شهردار تهران از اجرای 20 پروژه با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها اطلاع داد و اظهار داشت: تا آخر سال جاری نخستین رام مترو تهران با 86 درصد ساخت داخل راه اندازی می شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا پیروز حناچی امروز در اولین جلسه مجمع نوآوری و فناوری که در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار گردید با اشاره با اشاره به اینکه منطقه البرز دارای بیشتر از 30 درصد گردش اقتصادی و 25 درصد تولید ناخالص داخلی است اضافه کرد: سیاست کلی ما در این منطقه بر عدم تمرکز است ولی استثناهایی برای شرکت های دانش بنیان، صنایع های تک و صنایع غذایی در نظر گرفتیم.
وی استقرار شهرک های صنعتی در اطراف شهرها را در جهت این هدفگذاری دانست و اضافه کرد: ما این سیاست را تعقیب می نماییم و بر این اساس اماکن متروک را به مراکز نوآوری و فرهنگی تبدیل شدند که نمونه آن کشتارگاه و تبدیل آن به فرهنگسرا و تبدیل کارخانه چرمسازی به دانشگاه هنر است.
حناچی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های علمی پارک های علم و فناوری و لزوم اتصال مراکز علمی با بخش های صنعتی تصریح کرد: تا آخر سال جاری نخستین رام متروی تهران که 85 درصد آن ساخت داخل است به بهره برداری می رسد.
به گفته وی این پروژه تابحال 35 درصد پیشرفت داشته است.
شهرداری تهران با تاکید بر اینکه این نهاد تابحال کوشیده است که مانع کسب و کارها نشود، اظهار نمود: بر این اساس لایحه ای به همه مراکز شهرداری ابلاغ گردیده است که مانع فعالیت شرکت های دانش بنیان دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نشوند.
حناچی به همکاری شهرداری با مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: در این راستا علاوه بر برگزاری نمایشگاهی در زمینه نیازهای شهرداری، 400 نیاز شهرداری جمع آوری شده و در سایت"باهم" بار گذاری کردیم.
شهردار تهران راه اندازی مرکز نواوری شهر هوشمند و باز قرار دادن AP شهرداری به استارتاپ ها را از دیگر اقدامات شهرداری در جهت همکاری با حوزه های فناوری ذکر کرد و افزود: در این راستا تلاش می شود تصدی گری نکنیم و بستری را فراهم نماییم که کسب و کارهای بخش خصوصی بتوانند فعالیت کنند.
شهردار تهران از اجرای 20 پروژه با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها اطلاع داد و یاداور شد: امیدوارم این دوره، منشا تحولات در حوزه تدسعه فناوری در شهرداری شود.

ارائه مشکلات ونیازهای پارک های فناوری تهران با حضور استاندار
انوشیروان محسنی بندپی هم در این جلسه اظهار داشت: تشکیل مجمع فناوری و نوآوری استان تهران سال قبل در کارگروه استانداری مصوب شده و امروز این نشست در جهت آن مصوبه برگزار شده است.
وی اضافه کرد: تقویت برق، امنیت ناحیه نوآوری شریف وتامین نهادهای مالی سرمایه گذاری برای شرکت های دانش بنیان همچون دغدغه هایی است که از جانب روسای پارک های مربوط عنوان شد و استانداری تهران هم این آمادگی را دارد تا در نشستی مشکلات و مسائل مربوط به فعالان اکوسیستم نوآوری را جویا و در جهت حل مشکلات اقدام نماید.
وی افزود: هم اکنون در تهران دو کارخانه شکل گرفته و تا آخر سال سه تا ۴ کارخانه نوآوری هم شکل خواهد گرفت.
منبع:

1399/06/23
21:48:03
5.0 از 5
1721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود