نخستین پرواز آزمایشی اولین هواپیمای مسافربری هیدروژنی-الكتریكی

نخستین پرواز آزمایشی اولین هواپیمای مسافربری هیدروژنی-الكتریكی

بی دانلود: پژوهشگران و شركت های هواپیمایی پیشرو به دنبال تحقق انجام پروازهای تجاری بدون انتشار آلاینده هستند و استفاده از سوخت هیدورژن یا الكتریسیته راهكار اصلی در رسیدن به این هدف است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "زیروآویا"(ZeroAvia) شرکتی که خودرا پیشگام در کربن زدایی پروازهای تجاری معرفی می کند، ادعا می کند که نخستین پرواز آزمایشی یک هواپیمای دارای سلول های سوخت هیدروژنی در جهان را انجام داده است. این پرواز تاریخی در مرکز تحقیق و توسعه این شرکت در "کرانفیلد" انگلیس انجام شده است.
"وال میفتاخوف" رئیس این شرکت اظهار داشت: اینکه این موفقیت به ما چه احساسی داد، در وصف نمی گنجد و همین طور برای همه علاقه مندان به پرواز با انتشار کربن صفر و بدون آلاینده لدت بخش است. در صورتیکه تابحال بعضی از هواپیماهای آزمایشی با بهره گیری از پیل های سوختی هیدروژن بعنوان منبع تغذیه خود پرواز کرده اند، اما اندازه این هواپیمای مسافربری که الان در بازار موجود است، نشان میدهد که مسافران به زودی خواهند توانست در یک پرواز با میزان انتشار کربن صفر مسافرت کنند.
این موفقیت با یک هواپیمای ۶ نفره به نام "Piper" کلاس M حاصل شد که ابتدا از زمین برخاست، یک الگوی مداری کامل را پرواز کرد و در نهایت با موفقیت فرود آمد.
این شرکت ادعا می کند که این پرواز آزمایشی نخستین گام برای انتقال از سوخت های فسیلی آلوده، به هیدروژن با انتشار کربن صفر بعنوان منبع اصلی انرژی هواپیماهای تجاری است.
"رابرت کورتز" وزیر هوانوردی انگلیس اظهار داشت: هوانوردی کانون نوآوری است و فناوری خارق العاده "زیروآویا" همه ما را یک قدم به آینده ای پایدار برای سفرهای هوایی نزدیک می کند و این نه فقط برای این شرکت خوب است، بلکه برای انگلیس و همه جهان نیز مفیدست.
"ندیم زهاوی" وزیر تجارت و صنعت انگلیس اظهار داشت: توسعه هواپیماهایی که آلودگی کمتری ایجاد کنند به انگلستان کمک می نماید تا سال ۲۰۵۰ در دستیابی به انتشار کربن صفر پیشرفت شایان توجهی داشته باشد.
"زیروآویا" علاوه بر نخستین پرواز هیدروژنی موفق، در حال کار بر روی "اکوسیستم سوخت رسانی هیدروژن به فرودگاه"(HARE) در فرودگاه کرانفیلد است. "HARE" یک برنامه کوچک است که افق اکوسیستم های آینده فرودگاه های هیدروژنی آینده را نشان میدهد.
منبع:

1399/07/06
19:56:33
5.0 از 5
1574
تگهای خبر: سیستم , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود