معاون فناوری وزیر علوم در نشست روسای پارك های علم و فناوری تاكید كرد

لزوم وجود یك پارك جامع در هر استان

لزوم وجود یك پارك جامع در هر استان

به گزارش بی دانلود معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاكید بر ضرورت گسترش پارك های علم و فناوری استانی در كشور اظهار داشت: سیاست این است كه در هر استان یك پارك جامع داشته باشیم و باید در جهتی حركت نماییم كه رئیس پارك استان به استاندار فناوری استان تبدیل گردد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی در نشست روسای پارک های علم و فناوری که به میزبانی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) برگزار شد، با اشاره به آغاز سفرهای استانی در امتداد ساماندهی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری اظهار نمود: در چند سال اخیر جزو پنج کشوری هستیم که بالاترین رشد کیفی مقالات در دنیا را داشته است.
وی اشاره کرد: رتبه کیفی کشورمان یعنی میزان استنادات به مقالات نیز به ۱۵ رسیده است؛ این در حالیست که تا چند سال قبل رتبه ایران دراین زمینه ۳۰ بود.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: در یک دهه اخیر موضوع توسعه فناوری به مدد دانش رواج یافته است. همین طور سازوکارهای تبدیل علم به فناوری و سپس فناوری به محصول در کشور فراهم شده که پارک های علم و فناوری نقش محوری دراین زمینه دارند.
به گفته وی، در حوزه توسعه فناوری هنوز اوایل راه هستیم و علاوه بر نهادهای فناور، نقش پذیران دیگری وجود دارند که به همکاری آنان نیاز است.
رحیمی با تاکید بر ضرورت گسترش پارک های علم و فناوری استانی اشاره کرد: سیاست این است که در هر استان یک پارک جامع داشته باشیم و باید در جهتی حرکت نماییم که رئیس پارک استان به استاندار فناوری استان تبدیل گردد.
وی نسبت به عملکرد خلاقانه پارک های استانی اصرار کرد و اظهار داشت: بااینکه اصول اولیه پارک های علم و فناوری یکسان است، اما تفاوت های پارک ها باید مشهود و رقابت مبتنی بر نوآوری و ابتکارات باید اصل باشد؛ چونکه پارک ها مراکز نوآوری هستند و بدین سبب نخستین مظهر نوآوری باید در پارک دیده شود که خوشبختانه زمینه آن موجود است.
منبع:

1399/07/18
10:32:46
5.0 از 5
1964
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود