رویدادی برای عرضه راهكارهای نجات بخشی تالاب ها

رویدادی برای عرضه راهكارهای نجات بخشی تالاب ها

رویداد فناورانه برای عرضه راهكارهای نجات بخشی تالاب ها با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دومین جشنواره «ایده ها و محصولات نوآورانه با تاکید بر جلب مشارکت مردم در حفاظت و احیای تالاب های کشور» در دو بخش رویداد استارتاپی و دریافت ایده برگزار می ­شود.
این جشنواره با در نظر گرفتن اهداف مختلفی از قبیل شناسایی نوآوران و مخترعان و پشتیبانی از آنان، برای تحقق این امر برگزار می­ شود و در آن تلاش می­ شود تا با کمک فعالان فناور، شرکت ­های دانش­ بنیان، مخترعان و استارتاپ ­ها و شرکت­ های فناور، زمینه استفاده بیشتر از تکنولوژی های جدید در احیای تالاب ها و دریاچه های کشور فراهم گردد.
عرضه راهکارهای نوین برای ارتقای مشارکت مردم برای حفاظت از تالاب های کشور یکی دیگر از اهدافی است که برگزارکنندگان از برگزاری این جشنواره دنبال می کنند.
طبیعت گردی و گردشگری جامعه محور و مؤثر بر احیای تالاب ها و دریاچه های کشور هم همچون محورهای این رویداد است. طبیعت ­گردی می ­تواند جایگزین استفاده ناصحیح از تالاب­ ها شود.
استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در بهینه سازی منابع تالاب ها و کاهش مصرف انرژی و عرضه راهکارهای نوین مدیریت پسماند و بازیافت نهاده های مصرفی در کشاورزی، همچون دیگر مباحثی است که حاضران در این جشنواره در مورد آن بحث و گفتگو خواهند کرد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، این جشنواره که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست­ جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در دانشگاه تبریز برگزار می­ شود، چهار روز طول خواهد کشید. علاقه مندان به این مورد و شرکت­ های فعال در این حوزه می ­توانند از 26 تا 29 آبان 1399 در این رویداد حضور یابند.
منبع:

1399/07/23
13:24:07
5.0 از 5
1541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود