اضافه وزن نوزاد می تواند از عوامل بروز فیبریلاسیون دهلیزی باشد

اضافه وزن نوزاد می تواند از عوامل بروز فیبریلاسیون دهلیزی باشد

به گزارش بی دانلود پژوهشگران چینی در بررسی جدید خود دریافتند كه اضافه وزن در دوره نوزادی می تواند عامل مهمی در بروز فیبریلاسیون دهلیزی در بزرگسالی باشد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از سوشال نیوز، پژوهش جدیدی که در "دانشگاه ججیانگ"(Zhejiang University) چین انجام شده است، نشان داده است که داشتن اضافه وزن هنگام تولد می تواند به بروز "فیبریلاسیون دهلیزی"(atrial fibrillation) در بزرگسالی منجر شود.
دکتر "سونگزان چن"(Songzan Chen)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: نتایج پژوهش ما نشان داده است که خطر بروز فیبریلاسیون دهلیزی در افرادی که وزن نوزادی آنها بیشتر از وزن عادی زمان تولد بوده است، افزایش می یابد. شاید جلوگیری از اضافه وزن در نوزادی بتواند روش خوبی برای جلوگیری از بروز فیبریلاسیون دهلیزی باشد. مادرانی که به اضافه وزن یا دیابت مبتلا هستند، می توانند این کار را با رعایت رژیم غذایی مناسب در دوره حاملگی انجام دهند.
وی ادامه داد: افرادی که با وزن زیاد به دنیا می آیند، باید از یک سبک زندگی سالم پیروی کنند تا احتمال مبتلا شدن به اختلال ضربان قلب در آنها کاهش پیدا کند.
فیبریلاسیون دهلیزی، یکی از متداول ترین انواع اختلال ضربان قلب به حساب می آید که بیشتر از ۴۰ میلیون نفر را در جهان تحت تأثیر قرار داده است. افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی، پنج برابر بیشتر از دیگران در معرض خطر سکته قلبی قرار دارند.
پژوهشگران در این پروژه، یک بررسی تصادفی را انجام دادند و داده های مربوط به ۳۲۱ هزار و ۲۲۳ نفر را ارزیابی کردند. آنها توانستند ۱۳۲ مورد تنوع ژنتیکی را در این پژوهش شناسایی کنند. سپس با بررسی داده های این پژوهش، به شناسایی موارد تنوع ژنتیکی پرداختند که نقش مهمی در مبتلا شدن به فیبریلاسیون دهلیزی دارند.
دکتر چن اضافه کرد: روش بررسی در این پروژه به ما امکان می دهد تا رابطه علت و معلولی میان اضافه وزن دوره نوزادی و فیبریلاسیون دهلیزی را ارزیابی نماییم. در هر حال ما نمی توانیم نقش قد و وزن دوره بزرگسالی را بعنوان عوامل موثر در این ارتباط نادیده بگیریم.
پروفسور "گوشنگ فو"(Guosheng Fu)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: این پژوهش، شواهد ژنتیکی را در مورد ارتباط میان اضافه وزن دوره نوزادی و بروز فیبریلاسیون دهلیزی در بزرگسالی عرضه می دهد. این پژوهش ثابت می کند که شاید کاهش اضافه وزن در نوزادی بتواند به جلوگیری از بروز فیبریلاسیون دهلیزی در بزرگسالی کمک نماید. همینطور این مورد مهم می باشد که افراد مبتلا به اضافه وزن در نوزادی، تلاش کنند تا دیگر عوامل خطرناک موثر در بروز فیبریلاسیون دهلیزی را کاهش دهند.
منبع:

1399/07/29
01:01:25
5.0 از 5
1422
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود