انعقاد ۴ تفاهم نامه برای توسعه فناوری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی

انعقاد ۴ تفاهم نامه برای توسعه فناوری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی

به گزارش بی دانلود كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساختی ۴ تفاهم نامه با بخش های مختلف برای توسعه فناوری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به امضا رساند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، تفاهم نامه ای با صنعت بومی سازی مواد غیرفلزی (ساصد) و تفاهم نامه دیگری با مرکز متالوژی دانشگاه آزاد واحد زنجان در جهت توسعه فناوری در این عرصه و برقراری ارتباط با صنایع بزرگ، به امضا رساند.
این کانون همینطور با رایزنی و امضای تفاهم نامه با برخی واحدهای بزرگ فعال در حوزه باطری سازی نسبت به ایجاد یک کنسرسیوم بزرگ در حوزه فناوری باطری اقدام نمود تا زمینه همکاری شرکت های دانش بنیان، فناور و صنایع بزرگ این حوزه فراهم گردد.
با عنایت به وجود ظرفیت های صادراتی قابل توجه در صنعت تجهیزات و مواد آزمایشگاهی کشور، شرکت های فعال در این عرصه همواره درخواست داشته اند تا زمینه صادرات این محصولات به خارج از کشور تسهیل شود. در این راستا این کانون با بررسی و امکان سنجی بازار کشورهای سوریه و آذربایجان برای ورود شرکت های فناور زیرمجموعه کانون به این مقاصد صادراتی گام برداشت. بر مبنای نتایج این امکان سنجی، شرکت های زیرمجموعه این کانون اطلاعات دقیقی از نیازهای این کشورها و چگونگی تعامل با خریداران بین المللی را دریافت نمودند.
امضای تفاهم نامه با مرکز نوآوری شهرداری تهران هم دیگر اقدام این کانون است که برای توسعه هر چه بیشتر تعامل و همکاری با مدیریت شهری صورت گرفته است.
برگزاری نمایشگاه در ۴ حوزه مختلف نفت، نانو، تجهیزات راهبردی و مواد، همچون اهدافی است که این کانون برای ماه های پیش رو تعیین کرده است.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، ایجاد مرکز نوآوری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت هم همچون برنامه های کانون است که در صورت تحقق می تواند تحرک قابل توجهی در زیست بوم نوآوری این رشته ایجاد کند.
منبع:

1399/07/30
22:25:32
5.0 از 5
1436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود