تشخیص سكته با كمك تلفن همراه

تشخیص سكته با كمك تلفن همراه

بی دانلود: پژوهشگران ˮدانشگاه پنسیلوانیاˮ در بررسی جدید خود، نوعی اپلیكیشن ابداع نموده اند كه می تواند نشانه های سكته را در بیمار به سرعت تشخیص دهد تا بیمار زودتر تحت مراقبت های لازم قرار بگیرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، هنگامی که شخصی از سکته رنج می برد، این مورد حیاتی می باشد که توجه پزشکی لازم را تا حد امکان زود دریافت کند. از آنجائیکه مراحل تشخیص به زمان نیاز دارند، شاید یک اپلیکیشن تلفن همراه بتواند نتایج را بسیار سریع تر عرضه نماید.
اگر یک بیمار در بخش مراقبت های ویژه، به سکته مشکوک باشد، معمولا از او سی تی اسکن گرفته می شود و یا باید منتظر متخصص علوم اعصاب باشد تا آزمایش هایی را روی او انجام دهد. پژوهشگران "دانشگاه پنسیلوانیا" (PennState) در کوشش برای سرعت بخشیدن به روند ارزیابی، نوعی اپلیکیشن ابداع نموده اند.
آنها ابتدا یک پایگاه داده را فراهم کردند و برای این کار، از ۸۰ بیمار مبتلا به سکته مغزی خواستند تا یک آزمایش گفتاری را در ویدئویی که با تلفن همراه ضبط شده بود، انجام دهند. پژوهشگران از این پایگاه داده برای آزمایش یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کردند تا بتواند ناهنجاری را در گفتار و حرکات چهره افراد مبتلا به سکته تشخیص دهد.
این اپلیکیشن در آزمایش ها توانست افراد مبتلا به سکته را با ۷۹ درصد دقت شناسایی کند. شاید این فناوری بتواند میزان دقت آزمایش هایی را که هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه انجام می شوند، افزایش دهد و نتایج را زودتر آماده کند.
پروفسور "شارون هانگ" (Sharon Huang)، استاد دانشگاه پنسیلوانیا و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: این یکی از اولین پژوهش هایی است که به هوش مصنوعی امکان می دهد تا به تشخیص سکته در بخش مراقبت های ویژه کمک نماید. به دست آوردن داده های مربوط به چهره می تواند کار ما را تقویت کند و آنرا برای کاربرد بالینی در جهان واقعی، کارآمد سازد. شاید این فناوری نهایتا بتواند امکان ارزیابی های شخصی را هم فراهم آورد.
منبع:

1399/08/03
23:52:06
5.0 از 5
1425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود