ورود رادیاتورهای ایرانی حاوی نانوذرات به ۳ كشور همسایه

ورود رادیاتورهای ایرانی حاوی نانوذرات به ۳ كشور همسایه

بی دانلود: با كاربردی شدن نانو ذرات زیركونیوم به رادیاتور تولیدی یكی از شركت های فناور علاوه بر آنكه رتبه اتلاف انرژی آن از C به B ارتقا یافت، موفق به صادرات آن به 3 كشور همسایه نیز شد.


به گزارش ایسنا، محمدرضا مهرابی، مدیر کنترل کیفی و مهندسی یکی از گروه های تولیدکننده رادیاتور با اعلان اینکه ما از نانو پوشش زیرکونیومی برای تولید رایاتورهای خود استفاده کردیم، اظهار داشت: به سبب استفاده از این نانوپوشش امکان استفاده از رنگ های لایه نازک روی رادیاتورها فراهم می شود و بدین جهت انتقال حرارتی در رادیاتورهای تولید شده با این نانو ذرات کارایی بالایی خواهد داشت و این مساله برای کشورهایی که قیمت انرژی در آنها بالا است، اهمیت بسیار زیادی دارد.
وی با اشاره به صادرات این محصول به کشورهای عراق، افغانستان و آذربایجان، اظهار نمود: در افغانستان که از ذغال سنگ برای تولید انرژی استفاده می شود و موضوع کاهش مصرف انرژی خیلی حیاتی می باشد، این رادیاتورها بازار بسیار خوبی پیدا کرده است. همین طور ما صادرات به کشور آذربایجان را نیز از آذر ماه سال قبل آغاز کردیم ضمن آنکه از این رادیاتورها در یکی از شهرک های تازه تاسیس در اربیل عراق نیز استفاده شده است. ما در مناقصه مربوط به پروژه این شهرک سازی شرکت کردیم و در حالی رقبایی از کشورهای مختلف نظیر ترکیه در این مناقصه حضور داشتند، برنده این پروژه شدیم.
مهرابی با اعلان اینکه هم اکنون روزانه ۲۵۰۰ متر رادیاتور تولید می نماییم که نسبت به سال قبل افزایش ظرفیت داشته ایم، افزود: از آذر ماه سال قبل نیز نرخ فروش شرکت بالا رفته و این رادیاتورها از اقبال بیشتری در بازار برخوردار شده است.
پوشش های استفاده شده در این رادیاتور ضخامت کمتری نسبت به رقیب آلمانی خود دارد و بنا بر این انتقال حرارت در رادیاتور با کارایی بالاتری انجام می شود. رنگ های مورد استفاده در رادیاتورها در پایه اپوکسی بوده که خود نوعی عایق محسوب می شود. بدین سبب کاهش ضخامت رنگ و زیرلایه می تواند به افزایش ضریب انتقال حرارت کمک نماید و کارایی رادیاتور را افزایش دهد.
برمبنای اعلام ستاد نانو، قبل از استفاده از این نانوپوشش زیرکونیوم تولید داخل، رادیاتورهای این شرکت از نظر اتلاف انرژی در رده C دسته بندی می شد، اما با بهره گیری از این فناوری ایرانی و با کاهش ضخامت پوشش و رنگ روی رادیاتور، محصولات این شرکت موفق به دریافت رتبه B در اتلاف انرژی شد.
منبع:

1399/08/07
23:29:29
5.0 از 5
1563
تگهای خبر: پروژه , تولید , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود