احتمال برگزاری چهارمین جایزه مصطفی(ص) در یكی از كشورهای اسلامی

احتمال برگزاری چهارمین جایزه مصطفی(ص) در یكی از كشورهای اسلامی

رئیس پارك فناوری پردیس از معرفی فرصت های سرمایه گذاری دانشمندان در حوزه های علم و فناوری تا 2 ماه آینده آگاهی داد و اظهار داشت: بنیاد مصطفی (ص) در حال شناسایی دانشمندان برگزیده برای چهارمین دوره جایزه مصطفی (ص) است كه در سال 1400 انجام می شود.


به گزارش ایسنا مهدی صفاری نیا در آیین رونمایی از سردیس برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) در بوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس به صورت مجازی، پارک پردیس را بزرگترین مجموعه و پارک فناوری در نزدیکی تهران دانست و اضافه کرد: درحال حاضر صدها شرکت در حوزه های فناوری های پیشرفته چون زیستی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، نانو و سایر حوزه های فناوری فعال می باشند و بیش از ۶ هزار نفر متخصص در خدمت علم و فناوری قرار دارند.
وی با اعلان اینکه این پارک فناری مورد توجه جهان است، اظهار نمود: در ۱۰ سال اخیر بیش از یک هزار هیات خارجی شامل رئیس جمهور، سفرا، وزرا، هیات های اقتصادی و سیاسی از این مجموعه عظیم بازدید کردند.
صفاری نیا با اشاره به ایجاد بوستان دانشمندان در این پارک فناوری، اشاره کرد: در این مجموعه بوستان دانشمندان در مساحتی به وسعت ۱۰ هزار مترمربع به وجود آمده و این اقدام حاصل کار مشترک فرهنگستان علوم، بنیاد ملی نخبگان و پارک فناوری پردیس است که به پاس قدردانی از زحمات دانشمندان و شخصیت های علمی جهان به راه افتاده است. در این بوستان سردیس دانشمندانی که به صورتی در رفاه و زندگی مردم تلاش نموده اند، نصب می شود.
رئیس پارک فناوری پردیس، انتخاب دانشمندان برای نصب سردیس آنها را برمبنای تصمیم شورای بوستان عنوان نمود و تصریح کرد: در ۱۰ سال قبل تندیس ۷ دانشمند جهان در این بوستان نصب شده است و برمبنای مصوبه این شورا، مقرر شد سردیس برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) نیز در آن نصب شود.
مدیر بنیاد مصطفی (ص) اضافه کرد: در حوزه علم و فناوری نیز بنیاد مصطفی (ص)، با توجه به این که کرونا کل دنیا را فرا گرفته است، توانستیم از ظرفیت دانشمندان جهان اسلام استفاده نمائیم، به شکلی که در نشست های استپ سال جاری به صورت مجازی، ده ها دانشمند تجارب علمی خودرا در زمینه مقابله با این بیماری به اشتراک گذاشتند.
وی با اشاره به دیگر برنامه های جایزه مصطفی(ص)، اضافه کرد: فرصت هایی که دانشمندان برای سرمایه گذاران خواهند داشت، در ۲ ماه آینده به صورت آنلاین ارائه خواهد شد.
صفاری نیا، از شناسایی دانشمندان جهان اسلام برای برگزاری دوره چهارم جایزه مصطفی (ص) آگاهی داد و اظهار داشت: این برنامه درحال حاضر در بنیاد مصطفی(ص) در حال پیگیری است. آیین این جایزه در سال ۱۴۰۰ برگزار می شود، ولی با توجه به این که هم اکنون دنیا با کرونا درگیر است، در حال بررسی و آمادگی برای برگزاری آن در سال آینده هستیم.
وی ابزار امیدواری کرد که تا سال آینده این ویروس از بین برود تا بتوانیم شاهد برگزاری فیزیکی و حضوری این جایزه باشیم.
صفاری نیا تصریح کرد: بعضی از کشورها تقاضای برگزاری آیین چهارمین دوره جایزه مصطفی (ص) را ارائه کردند و به احتمال زیاد اگر شرایط آن فراهم گردد، چهارمین دوره جایزه مصطفی(ص) در یکی از کشورهای اسلامی به غیر از ایران برگزار می شود.1399/08/11
21:32:55
5.0 از 5
1610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود