نتایج یك مطالعه نشان داد

كووید-19 بر پیش بینی هوا تأثیر گذاشته است!

كووید-19 بر پیش بینی هوا تأثیر گذاشته است!

بی دانلود: یك مطالعه جدید نشان میدهد كه كاهش شدید ترافیك هوایی به دنبال شیوع بیماری همه گیر كووید-19 بر كیفیت مدلهای پیش بینی هوا تأثیر گذاشته است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در مراحل اولیه انتشار ویروس کرونا، سازمان هایی مانند ناسا با اشاره به قرائت های ماهواره ای اعلام نمودند که محدودیت های شدید و قرنطینه شهری با کاهش آلودگی هوا تأثیر مثبتی بر محیط زیست گذاشته است.
حالا در یک مطالعه جدید معلوم شده است که یک روش متفاوت برای قرائت اطلاعات زیست محیطی تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته است و کاهش شدید ترافیک هوایی به دنبال شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ مقدار داده های جوی جمع آوری شده توسط هواپیماهای تجاری را بسیار کاهش داده است..
پژوهشگران در مقاله خود نشان دادند که مدلهای پیش بینی کوتاه مدت هنگامی که اطلاعات کمتری در مورد دما، باد و رطوبت از هواپیماها دریافت می کنند، مهارت پیش بینی آنها بطور آشکاری مختل می شود.
در صورتیکه داده های کمتر به پیش بینی های بدتر منجر می شوند، این مطالعه نقش مهم اما پنهانی صنعت هواپیمایی را در پیش بینی آب و هوا نشان میدهد.
مشاهدات آب و هوایی توسط ابزارهای موجود در هزاران هواپیمای مسافربری انجام می شود که عمدتاً بر فراز آمریکای شمالی و اروپا پرواز می کنند و چندین دهه است که این کار برای پیش بینی وضعیت آب و هوا انجام می شود.
سپس این داده ها به صورت آنی و در زمان واقعی به سازمان های هواشناسی در سراسر جهان همچون سرویس ملی آب و هوا در ایالات متحده منتقل می شوند.
این مطالعه که در مجله Applied Meteorology and Climatology انتشار یافته است، تأثیر خاص کاهش تعداد داده ها را در هواشناسی نشان میدهد.
این مقاله بطور خاص می گوید که حذف ۸۰ درصد از داده ها به دنبال شیوع بیماری کووید-۱۹ خطاهایی را سبب می شود که پیش بینی ها را بطور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد.
پژوهشگران می گویند با توجه به این که در ابتدای شیوع کووید-۱۹ در سراسر جهان بیش از ۷۵ درصد از میزان ترافیک هوایی کاسته شد، تعداد مشاهدات و داده ها نیز تقریباً به همین میزان کم شد.
حالا ترافیک هوایی باردیگر به آهستگی درحال افزایش است و این می تواند پیش بینی های هواشناسی را مانند گذشته از دقت بیشتری برخوردار کند.
منبع:

1399/08/14
23:07:55
5.0 از 5
1777
تگهای خبر: سرویس , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود