كمك گرفتن در كارهای خانه از سوسك های رباتیك!

كمك گرفتن در كارهای خانه از سوسك های رباتیك!

بی دانلود: محققان دانشگاه ˮتسوكوباˮ موفق به ساخت سوسك های رباتیك معروف به ˮCalmbotsˮ شده اند كه می توانند كارهای متنوعی انجام دهند و به نقاطی بروند كه از دست ربات های دیگر برنمی آید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شاید ایده داشتن سوسکهای رباتیک مانند نمونه های واقعی آنها در خانه انتخاب ایده آلی نباشد. اما چه کسی دست رد به پیشنهاد کمک برای انجام کارهای دست و پا گیر خانه می زند؟
حالا دانشمندان دانشگاه "تسوکوبا"(Tsukuba) از سوسک های ماداگاسکار برای الهام گرفتن و دیدن چگونگی رسیدن آنها به مکان هایی که ربات های عادی نمی توانند، بهره برده است. محققان این دانشگاه بعد از یک فرایند بررسی و نظارت طولانی بر نحوه حرکت این حشرات، سوسک های رباتیک خویش را با عملکردهای مختلف حرکتی توسعه دادند.
این سوسک های رباتیک شامل الکترودها، باتری و یک تراشه آنتن داخل ربات ها است. یک پیکسل هم به پشت آنها بسته شده است تا بعنوان نمایشگر عمل کند.
این ربات ها می توانند کارهای متنوعی انجام دهند، از هل دادن و حرکت دادن اشیاء و جمع آوری زباله های کوچک در گوشه و کنارها گرفته تا نقاشی کردن و نوشتن چیزها روی کاغذ با یک مداد، همچون کارهای متنوعی است که این سوسک های رباتیک می توانند انجام دهند.


محققان توضیح دادند: ما قطعات متصل به این سوسک ها را طراحی کردیم و آنها را قادر به ترسیم خط و انتقال اشیاء ساختیم.
این سوسک های رباتیک همینطور می توانند بعنوان یک رابط ورودی یا لمسی یا دستگاه صوتی هم مورد استفاده قرار گیرند.
ضمن اینکه آنها با کمک یک الگوریتم "دوستانه" برای کمک به ربات های هم نوع خود رمزگذاری شده اند تا به شکل گروهی کار انجام دهند یا در صورتیکه هر یک از آنها به دلیلی قادر به انجام وظیفه نبودند، دیگری آن کار را کامل کند. این ویژگی، همانطور که دانشمندان می گویند، الهام گرفته از روش کار گروهی مورچه ها است که برخی از آنها کار نمی کنند، اما همیشه آماده کمک به دیگران هستند.


محققان توضیح دادند: ما با توسعه یک الگوریتم با الهام از مورچه ها، چندین سوسک رباتیک را به صورت موثر هماهنگ کردیم. هنگامی که بعضی از این سوسک ها خارج از کنترل ظاهر می شوند، ما از سوسک های جایگزین برای ادامه کار آنها استفاده می نماییم.1399/08/18
13:31:48
5.0 از 5
1479
تگهای خبر: دانشگاه , رباتیك , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود