جذب سرمایه برای طرح های فناورانه حوزه گیاهان دارویی در رویدادی استارتاپی

جذب سرمایه برای طرح های فناورانه حوزه گیاهان دارویی در رویدادی استارتاپی

رویداد استارتاپی به منظور جذب سرمایه برای طرح های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی برگزار می گردد.


به گزارش ایسنا، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری دیگر نهادهای مالی و اجرایی به منظور جذب سرمایه و تأمین مالی طرح های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی مبادرت به برگزاری رویداد استارتاپی کرده است.
شرکتهای دانش بنیان، خلاق، فناور، نوپا و کلیه فعالان فناور در حوزه صنعت گیاهان دارویی برای ارسال طرح های نوآورانه خود و شرکت در این رویداد دعوت شده اند. این طرح ها در سلسله رویدادی با عنوان دوشنبه های استارتاپی معرفی می گردند و در صورت دارا بودن ظرفیت این طرح ها در چارچوب پروژه هم سرمایه گذاری مورد حمایت مالی قرار می گیرند.
همینطور در این رویداد صندوق های پژوهش و فناوری مشارکت دارند تا بعنوان عامل در عرضه بسته حمایت مالی به استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا ایفای نقش کنند. تلاش می شود تا در چارچوب این رویداد طرح های فناورانه به سرمایه گذاران و بهره برداران معرفی شود تا در صورت تمایل در تجاری سازی آن مشارکت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی بعنوان حامی این رویداد، در ساختار طرح هم سرمایه گذاری برای افزایش انعطاف پذیری و حمایت حداکثری از زیست بوم نوآوری کشور، مدلی را طراحی نموده است که علاوه بر تأمین مالی قابل توجه، ورود حداقلی در بنگاه داری و کمترین نقش را در امور اجرایی موضوعات مورد مشارکت داشته باشد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، در این مدل نهادهای مالی دارای مجوز می توانند درخواست هم سرمایه گذاری به صندوق نوآوری ارائه نمایند. بعد از تایید درخواست توسط صندوق و مشخص شدن سقف مشارکت عامل، متقاضیان می توانند طرح های خویش را به عاملین هم سرمایه گذاری ارائه نمایند. سپس عامل در صورت تایید طرح و توافق با متقاضی می تواند از اعتبار سرمایه گذاری با تایید صندوق در مشارکت دو جزئی و سه جزئی استفاده نماید.
منبع:

1399/08/21
22:09:45
5.0 از 5
1532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود