تولیدسالانه ۴ هزار دستگاه سافت استارتر توسط یك دانش بنیان

تولیدسالانه ۴ هزار دستگاه سافت استارتر توسط یك دانش بنیان

یك شركت دانش بنیان سالانه 4 هزار دستگاه سافت استارتر 110 كیلو واتی بمنظور شتاب گیری و شتاب دهی (راه اندازی و توقف) الكتروموتورهای القایی سه فاز با كنترل ولتاژ اعمال شده به موتور در حین راه اندازی و توقف شده تولید می كند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، مهدی فتحعلی پور، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: ما تنها تولید کننده سافت استارتر در ایران و کشورهای همسایه هستیم.
وی اظهار نمود: دستگاه سافت استارتر یک مبدل الکترونیک قدرت AC/AC است که با کنترل ولتاژ در حین راه اندازی و نمونه برداری از جریان های راه اندازی، موتور را به صورت نرم و آهسته راه اندازی می نماید و پس از راه اندازی، تمام حفاظت های لازم بر روی الکتروموتور را لحاظ می کند. این روش راه اندازی هم اکنون جایگزین روش راه اندازی سنتی ستاره مثلث شده است.
وی افزود: سافت استارتر یا راه انداز نرم، یک تجهیز الکترونیکی است که بمنظور شتاب گیری و شتاب دهی (راه اندازی و توقف) الکتروموتورهای القایی سه فاز با کنترل ولتاژ اعمال شده به موتور در حین راه اندازی و توقف طراحی شده است، روش های قبلی راه اندازی (مستقیم و ستاره – مثلث) به موتور و سیستم های برقی لطمه وارد میکند که با بهره گیری از سافت استارتر می توان تاثیر آنها را کم کرد.
فتحعلی پور در مورد بازار هدف این محصول اظهار داشت: یکی از پرکاربردترین حوزه ها کشاورزی و در موتورپمپ های چاه های عمیق است، همین طور می توان به راه اندازی نرم دستگاه های پمپ های خلاء، پمپ های گریز از مرکز، کمپرسورها، فن ها، بلوورها، اگزوسترها، مخلوط کن ها، کانوایرها، بلوورهای محوری، فن های ملخی، فن های محوری، پودر کننده ها، پمپ های بزرگ، خردکن ها، سنگ شکن ها، آسیاب های چکشی و پله های متحرک نیز اشاره نمود.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، میزان تولید کنونی را نزدیک به ۴ هزار دستگاه عنوان نمود و اظهار داشت: هم اکنون پروانه بهره برداری برای تولید ۱۰ هزار دستگاه در سال داریم که نزدیک به ۴۰ درصد آنرا تولید می نماییم اما همچنان بعضی شرکتها و ادارات دولتی با وجود ممنوعیت واردات این محصول از روش های دیگر آنرا وارد می کنند. ما تنها تولید کننده سافت استارتر در ایران و کشورهای همسایه مانند افغانستان، کردستان عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس هستیم.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، فتحعلی پور در مورد خاصیت نوآورانه این محصول نیز اشاره کرد: راه اندازی و توقف نرم، استارت پالسی (ضربه)، کنترل شیب های جریان، کنترل مشخصه پمپ، فیدبک انکودر/تاکو، کنترل و تنظیم مشخصه های توقف یا راه اندازی برای بارهای متغیر از امکانات و خاصیت های نوآورانه این محصول است.
وی در مورد تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: برای تامین سرمایه در گردش جهت تولید ۵۰ دستگاه سافت استارتر در یک دوره ۶ ماهه، از صندوق نوآوری و شکوفایی به میزان ۱.۸ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردیم.
فتحعلی پور برنامه های آینده شرکت را راه اندازی طرح های توسعه و افزایش ظرفیت تولید بیان کرد و اظهار داشت: افزایش تولید یکی از برنامه های آینده ما برای شرکت است، به همین دلیل زمینی به مساحت هفت هزار متر مربع برای اجرای طرح های توسعه ای خریداری کردیم و تلاش می نماییم تا آخر سال ۱۴۰۰ سافت استارتر را به صورت انبوه تولید نماییم.1399/08/23
18:23:42
5.0 از 5
1265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود