نصب ایستگاه تقلیل فشار گاز ایرانی در عراق

نصب ایستگاه تقلیل فشار گاز ایرانی در عراق

بی دانلود: یكی از شركت های دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت ایستگاه های تقلیل فشار گاز شده كه این ایستگاه ها علاوه بر ایران در كشور عراق نیز نصب شده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، حمید رستمی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در عرصه طراحی و ساخت ایستگاه های اندازه گیری و تقلیل فشار گاز در ایران، با اعلان اینکه این مجموعه در زمینه طراحی، ساخت و راه اندازی مجموعه ایستگاه های تقلیل، اندازه گیری و کنترل فشار گاز به صورت EPC تا ظرفیت ۳ میلیون مترمکعب بر ساعت فعال است، اظهار داشت: ما از بدو تاسیس در زمینه طراحی، تامین و ساخت شبکه های گازرسانی و سیستم های سوخت مجتمع های مسکونی و صنعتی شناخته شدیم و همزمان با واگذاری ساخت ایستگاه های تقلیل فشار گاز از وزارت نفت به شرکت های خصوصی در سال۸۰ با تمرکز بر این بخش از صنعت گاز به فعالیت خود ادامه دادیم.
وی افزود: از سال ۸۴ مبادرت به ساخت ایستگاه تقلیل فشار ۳۰۰ هزار مترمکعبی نیروگاه فارس کردیم، ضمن آنکه با شناخت دقیق الزامات و نیازهای متفاوت سیستم های تغذیه و سوخت صنایع فولاد، پتروشیمی و کارخانجات تولیدی، تجربه طراحی و ساخت «بیش از ۲۰ ایستگاه نیروگاهی»، «ایستگاه های تمام کنترل صنایع پتروشیمی و تغذیه صنایع فولاد» و «گندله سازی» را داریم.
رستمی با اعلان اینکه با گستردن مرزهای فعالیت خود، در سایر کشورهای منطقه نیز خدمات ارائه می نماییم، اظهار نمود: پروژه EPC ایستگاه تقلیل فشار گاز نیروگاه "رمیله" بصره یکی از این خدمات در سطح منطقه است.
بگفته رستمی، کاهش و کنترل فشار گاز اصلی ترین هدف یک ایستگاه تقلیل فشار است که توسط شیرهای کنترلی موسوم به رگولاتور انجام می گیرد. اندازه گیری میزان جریان عبوری بسته به حساسیت و نیاز دقت مصرف کنندگان توسط انواع تجهیزات کنتورهای توربینی و یا اولتراسونیک انجام می شود. این کنتورها می توانند در جریان بالادست یا پایین دست یک ایستگاه تعبیه شده و میزان مصرف را گزارش کند.
این فعال دانش بنیان تصریح کرد: از آنجائیکه گاز طبیعی بدون رنگ و بو فاقد هرگونه مشخصه قابل تشخیص در محیط است، چنانچه گاز ایستگاه برای مصارف شهری و یا کارخانه ای در نظر گرفته شده باشد، می توان جریان خروجی را با همراه کردن ترکیبی بسیار بودار (عموما مرکاپتان) بودار کرد تا در مواقع نشت و انتشار گاز علائم فیزیکی مشخصی مانع از وقوع انفجارات و یا فجایع دیگر شوند. این امر توسط بودارکننده های تزریقی و یا کنار گذر صورت می گیرد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان افزود: دیگر محصولات ما شامل اسکرابر، فیلتر سپراتور، فیلتر خشک گاز، گرم کن گازی، بودارکننده بای پس، بودارکننده تزریقی که همگی زیرمجموعه ای از محصول نهایی یعنی ایستگاه تقلیل فشار گاز هستند، می شود.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، رستمی توضیح داد: اسکرابر، فیلتر سپراتور، فیلتر خشک گاز همگی از تجهیزاتی است که برای تصفیه و خالص سازی گاز پرفشار در راه ایستگاه های گاز پر مصرف قرار داده می شود.
منبع:

1399/08/24
14:11:24
5.0 از 5
1346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود