كاهش ضایعات پلاستیكی با ابداع خودكار قابل تجزیه زیستی

كاهش ضایعات پلاستیكی با ابداع خودكار قابل تجزیه زیستی

به گزارش بی دانلود یك شركت ایتالیایی برای كاهش میزان ضایعات پلاستیكی نوعی خودكار ابداع كرده كه قابل تجزیه زیستی است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، باآنکه خودکارها منابع بزرگی برای تولید ضایعات به شمار نمی روند اما بعد از دور ریخته شدن می توانند به محیط زیست صدمه برسانند.
شرکت ایتالیایی "کارلو راتی آسوشییتی"(Carlo Ratti Associati)، خودکاری طراحی نموده که کاملا قابل تجزیه زیستی است.
این خودکار معروف به "اسکریبیت پن"(Scribit Pen) را می توان برای نوشتن با دست به کار برد اما به صورت ویژه جهت استفاده به همراه ربات شرکت سازنده طراحی شده است.
بدنه این خودکار، قابل استفاده مجدد است و با عنایت به نظر خریداران، از چوب یا پلاستیک زیستی ایجاد می شود. افرادی که برای آنها مهم نیست خودکار کاملا قابل تجزیه زیستی باشد، می توانند نوع آلومینیومی آنرا خریداری کنند.


نوک خودکار و کارتریج های قابل تعویض داخل آن، از مواد طبیعی ساخته شده اند و جوهر غیرسمی مبتنی بر آب خودکار هم بعنوان خوراکی تایید شده است؛ گرچه احیانا خریداران قصد نوشیدن جوهر خودکار را ندارند!
"کارلو راتی" (Carlo Ratti)، رئیس شرکت سازنده این خودکار اظهار داشت: ما در مورد میزان پلاستیکی که خودکار مورد استفاده ربات اسکریبیت تولید می کند، نگران بودیم. ما با ابداع این خودکار می توانیم یکی از اقدامات ابتدایی بشر یعنی ترسیم کردن را به اقدامی کاملا پایدار تبدیل نماییم.
این خودکار هنوز در روند ابداع به سر می برد و در مورد تاریخ دسترسی تجاری به آن، صحبتی نشده است.
منبع:

1399/08/24
22:44:30
5.0 از 5
1193
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود