معرفی پیشگامان واكسن كرونا و آخرین پیشرفت ها

معرفی پیشگامان واكسن كرونا و آخرین پیشرفت ها

خراسان رضوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) روزانه تعداد زیادی آمار مبتلا شدن به عفونت جدید را در سرتاسر جهان تایید می كند و همه گیری جهانی همچنان به شكستن ركوردها ادامه می دهد.


به گزارش هندو تایمز، در سرتاسر جهان کوشش برای یافتن واکسن و پیشگیری از شیوع بیماری ادامه دارد. بر مبنای اظهارات سازمان بهداشت جهانی، هم اکنون بیشتر از ۱۵۰ کاندید واکسن کووید-۱۹ از شرکتهای مختلف دارویی در حال تولید هستند که حدود ۴۴ واکسن در آزمایش های بالینی و ۱۱ آزمایش در مراحل آخر قرار دارند.
در اینجا تمام مواردی که شما باید در مورد واکسن های پیشرو بدانید ذکرشده است.
واکسن فایزر و بیو ان تک
واکسن فایزر (Pfizer) و شریک آلمانی آن بیو ان تک (BioNTech) هفته گذشته اعلام نمودند که تجزیه وتحلیل اولیه نشان داد که واکسن آنها در بیشتر از ۹۰ درصد افراد شرکت کننده (۴۳ هزار نفر) آزمایش واکسن کووید-۱۹ در مرحله سوم موفق عمل کرده است. پروفسور اوغور شاهین (Ugur Sahin)، بنیان گذار و مدیرعامل بیو ان تک اظهار داشت: "هدف این شرکت تحویل بیشتر از ۳۰۰ میلیون دوز واکسن در سرتاسر جهان تا آوریل سال آینده است و این واکسن می تواند بر همه گیری تأثیر داشته باشد ".
واکسن شرکت مدرنا
شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا (Moderna) احیانا نخستین داده های تجزیه وتحلیل میان دوره ای آزمایش مرحله پایانی کاندید واکسن کووید-۱۹ خویش را منتشر خواهد نمود. این شرکت اخیرا گفته است که داده های اولیه آخرین مرحله آزمایش واکسن III mRNA-۱۲۷۳ برای ارسال به هیات نظارت در حال آماده سازی است، امید اینکه نتایج اولیه بزودی منتشر شود. در این آزمایش ۴۳ هزار و ۵۳۸ نفر شرکت کردند. این شرکت همینطور اعلام نموده است که اگر ارزیابی موقت حداقل ۷۰ درصد موثر باشد، برای مجوز واکسن خود در گروه های پرخطر مجوز استفاده اضطراری درخواست می کند. این شرکت در انتظار تولید ۲۰ میلیون دوز واکسن آزمایشی خود تا آخر سال است.
واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد
موسسه سرم هند که آزمایش های مرحله دوم و سوم آسترازنکا (AstraZeneca) دانشگاه آکسفورد به نام کووی شیلد (Covishield) را انجام می دهد، اعلام نمود که هدف آن تولید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن تا ماه دسامبر است. مدیر اجرایی موسسه سرم هند، آدار پوناوالا اظهار داشت: اگر داده های آزمایش مرحله آخر نشان دهد که نامزد واکسن در مقابل ویروس محافظت موثر ایجاد می کند، شرکت مستقر در پونا هند امکان دارد مجوز استفاده اضطراری را تا دسامبر دریافت کند. وی افزود که نتایج اولیه نشان داده است، هیچ نگرانی در مورد واکسن کوویشیلد وجود ندارد.
واکسن Sputnik-V روسیه
این واکسن که توسط موسسه تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا روسیه تولید و وارد هند شده است، آزمایش های آن بزودی شروع می شود. در هند، دکتر ردی کاندیدای واکسن را بر روی حدود ۱۵۰۰ شرکت کننده در یک آزمایش بالینی فاز دوم و سوم در حداقل ۱۰ سایت آزمایش خواهد کرد، چونکه ادعا می شود که واکسن ۹۲ درصد در پیشگیری از کووید-۱۹ در یک آزمایش شامل ۱۶ هزار شرکت کننده موثر بوده است.
واکسن جانسون و جانسون (Johnson and Johnson)
جانسون و جانسون آزمایش های خویش را در ماه اکتبر به علت نگرانی در مورد ایمنی متوقف کرده بودند اما حالا حدود ۶۰۴ میلیون دلار در گسترش قرارداد خود با دولت ایالات متحده برای تولید واکسن JNJ-۷۸۴۳۶۷۳۵ خود هزینه کرده است. واکسنی از یک واحد جانسون و جانسون مقرر است به مرحله سوم آزمایش های بالینی در انگلیس منتقل شود که ایمنی و اثربخشی آن ارزیابی شود. طبق اطلاعیه ای، تعداد افراد شرکت کننده در Janssen Pharmaceutical شامل ۶۰۰۰ داوطلب است و در ۱۷ سایت انجام می شود. این شرکت گفته است که نخستین گروه از نامزد آن می تواند بزودی در ماه ژانویه در دسترس باشد.
منبع:

1399/08/26
14:12:54
5.0 از 5
1564
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , سایت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود