ستاری:

استارتاپ ها به دوره اوج خود رسیده اند

استارتاپ ها به دوره اوج خود رسیده اند

بی دانلود: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری پذیرش اولیه یكی از استارتاپ های حوزه حمل و نقل در بازار بورس را زمینه ساز حضور استارتاپ ها در بدنه اصلی اقتصاد كشور دانست.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان پذیرش اولیه یکی از سامانه های درخواست خودرو در بازار بورس، اظهار داشت: این مساله یک اتفاق خوش یمن و مبارک برای زیست بوم فناوری و نوآوری است. اینکه یکی از شرکت های استارتاپی به بازار بورس رسیده و بدنه اصلی اقتصاد حضور آنرا پذیرفته است.
به گفته ستاری، ورود یک شرکت به بازار بورس را اوج پختگی و بلوغ آن مجموعه می دانند. این اتفاق یعنی پذیرش این شرکت در اقتصاد رسمی کشور. موضوعی که نشان از توانمندی دانشی و تخصصی جوانان کشورمان که به عرصه کارهای اقتصادی کشور وارد شده اند، دارد.
به رسمیت شناختن صنعت دانش بنیان
رییس بنیاد ملی نخبگان در ادامه بیان کرد: صنعت دانش بنیان و استارتاپی یک صنعت نوظهور در کشور است و ورود یکی از اعضای آن در بازار بورس به مفهوم به رسمیت شناخته شدن این مجموعه در اقتصاد کشور است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: اگر به ترکیب شرکت های بزرگ دنیا تا ۲۰ سال پیش نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد که در گذشته ۱۰ شرکت بزرگ دنیا را شرکت هایی تشکیل می دادند که بر اساس دارایی های ثابت و مشهود بنا شده و رشد کرده بودند اما امروز اینطور نیست. امروز از ۱۰ شرکت بزرگ دنیا، حدودا نیمی را شرکت هایی می سازند که در حوزه اینترنت، فناوری و دانش فعالیت می نمایند.
ستاری اضافه کرد: در ایران هم چند سالی است که باب ورود شرکت های مبتنی بر ساختارهای اینترنتی و فناورانه به اقتصاد کشور باز شده است و این شرکتها ظرف مدت کوتاهی با اثبات توانمندی های خود و با اتکا به نیروی انسانی ماهر و متخصص توانستند جایگاه اصلی خودرا در اقتصاد کشور باز کنند و کنار شرکت های بزرگ بایستند.
رییس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همین طور بیان کرد: ورود تپسی به بازار بورس قدم اول است. یعنی با این اتفاق، مسیر برای حضور دانش بنیان ها به این بازار سودده تسهیل و از این پس خود مردم سرمایه داران این شرکت های مبتنی بر دانش و نیروی انسانی می شوند.

عائدی سود برای مردم و جامعه
به گفته وی، این مساله هم به تامین مالی خود شرکت کمک می نماید و هم سود آن عائد جامعه و مردم می شود.
ستاری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: این کار به رشد و توسعه آتی شرکت های دانش بنیان می انجامد و سرعت پیشرفت آنها را بیشتر می کند. این اتفاق را باید به فال نیک گرفت.
رییس بنیاد ملی نخبگان افزود: امروز اهمیت توسعه صنایع مبتنی بر اینترنت برای همه روشن است. پشتیبانی از این شرکتها یک ضرورت ملی است. ما معتقدیم که ریل گذاری در راه حرکت استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق باید به یک وظیفه عمومی بدل شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همین طور اشاره کرد: با ورود این شرکتها به بازار بورس، دیگر خود مردم سرمایه گذاران این نوع شرکتها می شوند و برای رشد و توسعه آنها تلاش می کنند.
ستاری پذیرش اولیه این شرکت در بازار بورس را خبری خوش برای شرکت های دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق دانست و اظهار داشت: امیدواریم این اتفاق، شروع ورود شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های توانمند دیگر به این بازار سرمایه باشد. تا با این کار شاهد حضور و اثرگذاری سرمایه های دانشی فرزندان کشور در جامعه باشیم. شاید این مساله مردم را از بازارهای متلاطم طلا و مسکن بیرون بکشد.
منبع:

1399/08/30
22:04:40
5.0 از 5
1378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود