ماهواره سنتینل-۶ مایكل فرایلیچ پرتاب شد بعلاوه فیلم

ماهواره سنتینل-۶ مایكل فرایلیچ پرتاب شد بعلاوه فیلم

به گزارش بی دانلود شب گذشته ماهواره سنتینل -6 مایكل فرایلیچ سوار بر موشك فالكون 9 شركت اسپیس ایكس از پایگاه نیروی هوایی وندربرگ اسپیس لانچ در كالیفرنیا به مدار پرتاب شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، ناسا ماهواره "سنتینل-۶ مایکل فرایلیچ"(Sentinel-۶ Michael Freilich Launch) را شنبه(۲۱ نوامبر) ساعت ۱۲: ۱۷ ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۰: ۴۷ به وقت تهران) پرتاب کرد.
ناسا می گوید که هدف اساسی سنتینل-۶ اندازه گیری سطح اقیانوس ها است. هر روز پرتاب ماهواره صورت نمی گیرد بدین سبب جمع آوری اطلاعات مفیدتر درباره اقیانوس ها و جو بسیار مهمست.
سنتینل-۶ حاصل همکاری ایالات متحده و اروپا است. سنتینل-۶ یکی از دو ماهواره ای است که ماموریت کوپرنیکس سنتینل-۶/جیسون-سی اس را تشکیل می دهد. همین طور مقرر است در این ماموریت اطلاعاتی جمع آوری شود تا به پیش بینی هوا، تغییرات دما در جو و رطوبت بپردازد.
در این پروژه از دو ماهواره تحت عناوین "سنتینل-۶آ" و "سنتینل-۶بی" استفاده خواهد شد که به فاصله پنج سال از هم پرتاب خواهند شد. ماهواره مذکور به افتخار مایکل فرایلیچ مدیر سابق بخش علوم زمین ناسا که در پیشرفت اندازه گیری های اقیانوس های فضایی نقش مهمی داشته نامگذاری شده است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/09/02
20:17:18
5.0 از 5
1702
تگهای خبر: پروژه , دانلود , مرورگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود