شارژ تلفن همراه ازراه دور با فناوری ضد لیزر

شارژ تلفن همراه ازراه دور با فناوری ضد لیزر

بی دانلود: بنظر می رسد باید با اتصال دستگاه های خود به شارژر خداحافظی نماییم، چونكه این روزها فناوری های شارژ جدیدی ظاهر می شوند كه بر سرعت و سهولت شارژ دستگاه های مورد استفاده ما می افزایند. نمونه آخر از این تكنولوژی های جدید، فناوری شارژ بی سیم و ازراه دور تلفن های همراه در فضای اتاق است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک تکنولوژی جدید مانند دستگاه های مورد استفاده در فیلم های علمی-تخیلی به نظر می آید. تصور کنید که تلفن همراه یا لپ تاپ خودرا برای شارژ کردن، هیچ گاه به چیزی متصل نکنید. در عوض، یک نیرو از آن طرف اتاق مستقیماً انرژی را به دستگاه شما برساند.
این رویا به لطف اختراع جدیدی به نام "ضد لیزر" محقق شده است که به زودی به واقعیت تبدیل می شود. این مطالعه که در مجله Nature Communications انتشار یافته است، نشان میدهد که این "ضد لیزر" می تواند صرف نظر از شلوغ بودن یک اتاق، با کارایی ۹۹.۹۹۶ درصدی به دستگاهها پرتو افشانی کند.
این مهم می باشد، برای اینکه وضعیت یک اتاق یکی از موانع اصلی دستگاه ها در گذشته بود. در حقیقت، محیط زندگی واقعی بسیار پیچیده تر از یک آزمایشگاه با دیواره هایی است که انرژی را منعکس می کنند. در دنیای واقعی، برخی از اشیاء مانع از حرکت و بازتاب انرژی می شوند، ضمن اینکه سایر وسایل الکترونیکی نیز مانع از آن می شوند.
روشی که دانشمندان برای این فناوری بهره برده اند، "جذب کامل منسجم"(CPA) نامیده می شود و شامل یک دستگاه ارسال کننده یک نیرو در سراسر اتاق و دستگاه دیگری برای مکش آنست. در این فناوری، این "ضد لیزر" است که مکش را انجام می دهد.
پژوهشگران می گویند: "جذب کامل منسجم"(CPA) از نظر ارتباط بنیادی و فنی همیشه برای فیزیکدانان و مهندسان جذاب بوده است. در سطح فنی، اجرای آن نوید تحقق خانواده ای از دستگاه های مبتنی بر موج را می دهد که جذب بسیار انتخابی و قابل تنظیم را به روشی انجام می دهند که فراتر از مفهوم سنتی تطبیق امپدانس است.
پژوهشگران می افزایند: در سطح بنیادی، "CPA" در ابتدا با مفهوم "تقارن نسبت به زمان"(TR) یکی از اساسی ترین تقارن های طبیعت مرتبط بوده است.
تقارن نسبت به زمان(T-symmetry) یا تقارن T در فیزیک نظری به یک تقارن فرضی تحت تبدیل معکوس زمان گفته می شود. یعنی در صورت تغییر زمان به منفی آن سیستم تقارن داشته و پارامترهای سیستم پایستار باقی بمانند.
تقارن نسبت به زمان شرایطی است که در آن، زمان می تواند به آسانی به جلو و عقب برود و در ابتدا برای کار "ضد لیزر" لازم بود. این مسئله مشکل ساز بود، برای اینکه بازآفرینی چنین شرایطی دشوار است.
با این وجود دانشمندان برای این آزمایش، فوتون ها را چنان شدید لرزاندند که تقارن نسبت به زمان از دست رفت ولی "ضد لیزر" هنوز کار می کرد! این ثابت می کند که مفهوم "CPA" بسیار فراتر از تصور اولیه بعنوان "لیزر معکوس زمان" است و حاکی از این است که نوآوری "ضد لیزر" می تواند روزی در زندگی واقعی کار کند.
منبع:

1399/09/03
22:32:41
5.0 از 5
1257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود