نتایج آزمایش واكسن نانوذرات كرونا چین، موفقیت آمیز

نتایج آزمایش واكسن نانوذرات كرونا چین، موفقیت آمیز

به گزارش بی دانلود خراسان رضوی محققان دانشگاه سان یات سن در گوانگژو چین اعلام كردند: دو واكسن نانوذره جدید چین در مقابله با سارس-كوو-۲ (SARS-CoV-۲) ویروسی كه باعث بیماری كووید-۱۹ می شود، می توانند آنتی بادی های خنثی كننده قوی و واكنش های ایمنی سلولی در حیوانات ایجاد كنند.


به گزارش چاینا نیوز، محققان این دانشگاه دو واکسن نانوذره را بر مبنای اتصال گیرنده و تکرار هپتاد سارس-کوو-۲ تنظیم کردند. این واکسن ها می توانند سطح بالایی از آنتی بادی ضد کووید-۱۹ در موش ها و میمون های رزوس القاء کنند و روشی در واکسیناسیون امیدوارکننده ضد ویروس عرضه می دهند.
محقق ارشد این تحقیق، ژانگ هوی اظهار داشت: واکسن های نانو ذرات با ترکیب پروتئین های نوترکیب آنتی ژنی چند مولکولی در نانو ذرات تولیدشده اند که تمایل به ایجاد پاسخ های ایمنی قوی تر در مقایسه با مونومرهای مورداستفاده در واکسن های معمولی دارند.
واکسن های نانو ذرات به صورت بالقوه ایمن هستند و سبب عوارض جانبی شدید مانند صدمه اندام در موش ها نمی شوند. علاوه بر این، نتایج تحقیق کنونی نشان می دهد، در این موش ها هیچ افزایش عفونت وابسته به آنتی بادی مشاهده نشده است.
ژانگ اظهار داشت: "ما بیشتر از سه ماه پیش از تایید اثربخشی و ایمنی این واکسن، ۱۶۱ مورد آزمایش و خطا انجام دادیم. "
هم اکنون، این واکسن ها در مرحله تایید بالینی سازمان ملی محصولات پزشکی قرار دارند.
ژانگ اضافه کرد: "تقویت تحقیقات و توسعه واکسن چاره اساسی برای از بین بردن تهدیدهای بهداشت عمومی کنونی است. "
نتایج آزمایش های حیوانی در نشریه بین المللی Immunity انتشار یافته است.
منبع:

1399/09/09
11:58:34
5.0 از 5
1122
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود