حمایت 70 درصدی از راهكارهای بهینه سازی كشت بافت گیاهی پایه گردو و انگور

حمایت 70 درصدی از راهكارهای بهینه سازی كشت بافت گیاهی پایه گردو و انگور

بی دانلود: فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه توسعه پروتكل بهینه كشت بافت گیاهی ارقام مختلف پایه های گردو و انگور با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی و به سفارش یك شركت دانش بنیان منتشر گردید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راهکارهای فناورانه در زمینه توسعه بهینه کشت بافت گیاهی ارقام مختلف پایه های گردو و انگور لازم است تا ۲۵ آذر ماه جاری پروپوزال خودرا بوسیله سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.
صندوق نوآوری و شکوفایی بمنظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی نموده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت های دانش بنیان و بعد از آن گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری های مورد نیاز این شرکتها را شناسایی می کند.
در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا ۷۰ درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهدنمود. این مبلغ بطور مرحله ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می گیرد.
هدف اصلی انجام این پروژه، توسعه پروتکل بهینه کشت بافت گیاهی ارقام مختلف پایه های گردو و انگور بمنظور پرآوری، ریشه زایی و سازگاری گیاه ریشه دار با محیط طبیعی یا گلخانه است. انتظار می رود که در فاز نخست این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری تحقیق بعد از تهیه بافت مادری، به پروتکل بهینه پرآوری قطعات بافت مادری در ظروف کشت برسد.
برمبنای اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی، در فاز دوم پروژه، مجری با دستیابی به پروتکل بهینه، ریشه زایی در بافت گیاهی تکثیر شده را تحریک کرده و در نهایت، شرایط بهینه برای انتقال گیاه ریشه دار از ظروف کشت و استقرار در گلخانه را فراهم می آورد.
منبع:

1399/09/09
22:45:42
5.0 از 5
1192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود