اختراع جدید مایكروسافت

ارزیابی جلسات كاری برمبنای زبان بدن و حالت صورت!

ارزیابی جلسات كاری برمبنای زبان بدن و حالت صورت!

بی دانلود: با بهره گیری از ارزیابی زبان بدن در جلسات كاری خواهیم دانست كه آیا دور هم جمع شدن ها در جلسات كاری اتلاف وقت است یا ثمربخش بوده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شاید در آینده مجبور نباشیم جلسات کاری غیرضروری را تحمل نماییم، چونکه پایگاه "GeekWire" یک ثبت اختراع از شرکت "مایکروسافت" را در مورد یک "سیستم بینش کامپیوتر ای" پیدا کرده است که برمبنای ارزیابی زبان بدن، حالات صورت، تعداد حاضران و حتی شرایط محیط مانند زمان، روز و دما به جلسات نمره می دهد.
بعنوان مثال، اگر حاضران در جلسه مشغول کار با از تلفن هایشان باشند و حواسشان به جلسه نباشد، سازمان دهندگان جلسه و بالا دستی ها خواهند دانست که جلسه مذکور یک اتلاف وقت بوده است یا خیر.
این فناوری می تواند هم در جلسات مجازی و هم در جلسات حضوری استفاده گردد. در جلسات مجازی از هوش مصنوعی و برای اجتماعات فیزیکی و جلسات حضوری از تلفیقی از دوربین ها و حسگرها استفاده می نماید.
این فناوری حتی می تواند احتمال برگزاری یک جلسه مفید را پیش بینی نماید و در صورت لغو یک جلسه، زمان، مکان و افراد جایگزین را پیشنهاد دهد.
این فناوری فعلا در مرحله ثبت اختراع است و هیچ قطعیتی وجود ندارد که "مایکروسافت" این فناوری را توسعه دهد و عملیاتی کند.
پایگاه "GeekWire" می افزاید که در این ثبت اختراع، هیچ اشاره ای به حفاظت از حریم خصوصی نشده است. خاصیت "امتیاز بهره وری" مایکروسافت که در ماه اکتبر معرفی گردید نیز انتقاداتی را بنا بر این و امکان نظارت بر محیط کار برانگیخته است. مایکروسافت باید از حریم خصوصی محافظت کند و به کارکنان و کارمندان اطمینان دهد که به سبب بررسی پیام های ارسالی به گوشی خود اخراج نخواهند شد.
این اختراع با استفاده بیش از پیش مایکروسافت از هوش مصنوعی و سایر فناوری ها برای ساده سازی و اثربخشی محل کار در یک راستا قرار دارد. اگر مایکروسافت بتواند مسائل این فناوری را برطرف کند، این فناوری می تواند ابزاری مفید برای مدیرانی باشد که می خواهند راندمان جلسات خودرا بهبود ببخشند یا بطور کلی از برگزاری جلسات اضافی و بی اثر یا کم اثر اجتناب کنند.
منبع:

1399/09/10
16:04:07
5.0 از 5
1365
تگهای خبر: سیستم , فناوری , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود