استفاده ۱۰۰ درصدی خانه های اسكاتلند از هیدروژن سبز برای اولین بار در جهان

استفاده ۱۰۰ درصدی خانه های اسكاتلند از هیدروژن سبز برای اولین بار در جهان

بی دانلود: انرژی مورد نیاز خانه های اسكاتلندی ها برای نخستین بار در دنیا بطور كامل از هیدروژن سبز تامین خواهد شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت تنظیم مقررات انرژی انگلیس به نام "Ofgem" اعلام نمود که اسکاتلند مقرر است نخستین آزمایش های هیدروژن سبز در جهان را با گاز طبیعی برای پخت و پز و گرمایش در ۳۰۰ خانه جایگزین کند.
شرکت گاز اسکاتلند موسوم به "SGN" برای سیستم های گرمایشی و اجاق های گاز این خانه ها در قسمتی از شهر "فایف" هیدروژن رایگان را جهت استفاده بیش از چهار سال آنها در اختیار قرار خواهد داد.
هدف از این کار این است که ببینند آیا هیدروژن فاقد کربن، تولید شده از آب و برق بوسیله الکترولیز می تواند به بریتانیا در رسیدن به اهداف بدون کربن خود کمک نماید یا نه.
شرکت "Ofgem" هجده میلیون پوند(۲۴ میلیون دلار) برای تامین اعتبار این پروژه بعنوان قسمتی از یک رقابت نوآوری که برای توسعه فناوری و زیرساخت های جدید پاک و سبز برگزار می شود، اهدا کرد. همین طور برای آزمایش های آفلاین در مورد استفاده از لوله های گاز طبیعی برای انتقال ایمن گاز هیدروژن پاک در مسافت های طولانی مبلغ ۱۲.۷ میلیون پوند(۱۷ میلیون دلار) تامین شده است.
هیدروژن امروز بیش از پیش در حال خودنمایی است، برای اینکه شرکت خودروسازی "تویوتا" نیز اخیرا از نسل دوم خودرو های هیدروژنی خود موسوم به "Mirai" رونمایی کرده است.
با این وجود، خیلی از محدودیت هایی که برای هیدروژن سبز در وسایل نقلیه وجود دارد، به همان اندازه برای سیستم های گرمایشی و لوازم خانگی نیز وجود دارد. بعنوان مثال، الکترولیز هیدروژن فقط حدود ۸۰ درصد کارآمد است، به این معنا که ۲۰ درصد از برق مورد استفاده برای ایجاد آن هدر می رود و اگر بجای آن از برق برای تامین انرژی سیستم های گرمایشی مرکزی مبتنی بر پمپ حرارتی استفاده شود، در خیلی از موارد می تواند مقرون به صرفه تر از کوره هیدروژنی باشد.
با وجود این، هنوز هم استفاده بالقوه از هیدروژن سبز در بریتانیا مهم تلقی می شود، برای اینکه ۸۵ درصد خانه ها با کوره گازی یا به قول انگلیسی ها "دیگ بخار" گرم می شوند.
انگلیس هدف خودرا تعیین کرده است که تا سال ۲۰۵۰ انتشار گازهای گلخانه ای را بطور کامل به صفر برساند.
"آنتونی گرین" از شبکه انرژی ملی به گاردین اظهار داشت: اگر واقعاً می خواهیم به یک آینده خالص بدون کربن برسیم، باید جایگزین های سبز مانند هیدروژن را جایگزین متان نماییم. کربن زدایی از بخش هایی مانند گرمایش دشوار است و اهمیت شبکه های گاز برای تامین انرژی فعلی انگلیس به این معنا است که اگر بخواهیم انرژی کم کربن را بطور مطمئن به همه مصرف کنندگان ارائه دهیم، پروژه هایی از این دست بسیار مهمست.
منبع:

1399/09/11
13:14:44
5.0 از 5
1141
تگهای خبر: پروژه , تولید , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود