كمك 4 میلیاردی معاونت علمی ریاست جمهوری به دانشگاه صنعتی كرمانشاه

كمك 4 میلیاردی معاونت علمی ریاست جمهوری به دانشگاه صنعتی كرمانشاه

کرمانشاه رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بمنظور تکمیل پروژه سوله فناوری دانشگاه صنعتی چهار میلیارد تومان به این دانشگاه کمک کرد.


علی اکبر اختری در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به آغاز عملیات اجرایی راه اندازی پروژه سوله مرکز رشد، فناوری و کارآفرینی دانشگاه صنعتی از سه سال قبل، اظهار نمود: ساخت این پروژه از حدود دو سال و نیم پیش درحالی که 37 درصد پیشرفت فیزیکی داشت به دلیل کمبود اعتبارات متوقف ماند.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت پیگیری های زیادی را برای دریافت اعتبار به منظور اتمام این پروژه انجام دادیم تا اینکه در نهایت موافقت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را برای اختصاص بخشی از اعتبار مورد نیاز گرفتیم.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه افزود: براین اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تازگی چهار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه تخصیص داده که به محض دریافت عملیات اجرایی پروژه از سر گرفته می شود.

وی یادآورشد: علاوه براین چهار میلیارد تومان، حدود سه تا چهار میلیارد تومان دیگر هم نیاز داریم تا راه اندازی این پروژه را به اتمام برسانیم که تلاش می نماییم بخشی از این اعتبار توسط خود دانشگاه و بخشی را هم از راه استانداری تأمین نماییم.

این مسئول اضافه کرد: درصورتی که اعتبارات بموقع تخصیص یابد، ظرف یکسال این پروژه را به اتمام خواهیم رساند.

اختری مساحت زیربنای این پروژه را حدود 1300 متر اعلام نمود و اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است 22 تا 23 فضا با متراژهای مختلف برای واحدهای فناور و شرکتهای دانش بنیان دانشگاه در این سوله راه اندازی شود.

وی تصریح کرد: با راه اندازی مرکز رشد دانشگاه در این سوله به دانشجویانی که ایده های خلاقانه و قابلیت تبدیل شدن به محصول را دارند، فضاهایی را اختصاص خواهیم داد تا در آن ایده های خویش را گام به گام پیش ببرند تا در نهایت به تولید یک محصول منجر شود.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه اضافه کرد: به هرکدام از واحدهای فناور و شرکتهای دانش بنیان دانشگاه به مدت دو سال این اجازه را خواهیم داد تا در این سوله مستقر شوند.

به گفته اختری، دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حال حاصر دارای یک شرکت دانش بنیان و پنج تا شش واحد فناور در حال شکل گیری است.

1399/09/14
12:15:21
5.0 از 5
1210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود