مدلسازی اكتشافی ذخایر مسیوسولفاید سازمان زمین شناسی طرح برتر جشنواره بخش صنعت شد

مدلسازی اكتشافی ذخایر مسیوسولفاید سازمان زمین شناسی طرح برتر جشنواره بخش صنعت شد

به گزارش بی دانلود در نهمین جشنواره هفته پژوهش و فناوری در بخش صنعت، معدن و تجارت، طرح تحقیقاتی گروه سامانه اطلاعات مکانی دفتر ژئومتیکس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بعنوان یکی از طرح های برتر ارائه شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت آئین تجلیل از برترین های پژوهشی و فناوری بخش صنعت، معدن و تجارت را با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و به صورت برخط (آنلاین) برگزار کرد.
در همین راستا، طرح "مدلسازی اکتشافی ذخایر مسیوسولفاید" در منطقه بوانات استان فارس با استفاده از تکنیک هایGIS از سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بعنوان یکی از طرح های بخش پژوهشی انتخاب و ارائه شد.
دکتر رضا قاسمی، رئیس گروه سامانه اطلاعات مکانی دفتر ژئومتیکس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، اجرای فنی این طرح را به عهده داشته و همکاران دیگر دفتر ژئومتیکس هم در تحقق و به ثمر رسیدن این طرح همکاری داشته اند.
هدف اصلی این پژوهش، معرفی یک رویکرد تصمیم گیری چند منظوره مبتنی بر سامانه اطلاعات مکانی(GIS) جهت انتخاب محیط های مطلوب برای ذخایر ماسیوسولفاید است. افزایش در صحت خروجی نقشه های نواحی امیدبخش اکتشافی و همینطور کاهش مساحت فضای جستجو در اکتشاف مواد معدنی، از اهداف اصلی این پروژه است. در این پروژه از رویکردهای تحلیل شبکه ای (ANP)، شاخص منحنی مشخصه عملکرد سیستم (ROC)، رویکرد تحلیل سلسله مراتبی- عملگر میانگین وزنی مرتبه یافته (AHP-OWA) و همینطور رویکرد داده محور تصحیح شده با دانش کارشناسی دمپستر- شیفر (توابع برآورد EBFs)، جهت مدلسازی عدم قطعیت استفاده شده است.
بر مبنای اعلام روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، این جشنواره که به منظور ایجاد انگیزه و توسعه فعالیت بنگاه های تولیدی و تجاری، سازمان های زیرمجموعه وزارت متبوع، انجمن های تخصصی و موسسات تحت پوشش در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری برگزار شد، از 89 منتخب در زمینه آموزش و پژوهش و فناوری در حوزه های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری تجلیل و قدردانی بعمل آمد.
منبع:

1399/09/27
10:49:19
5.0 از 5
965
تگهای خبر: پروژه , تولید , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود