استقرار ۵۲ شركت در پارك فناوری دانشگاه شهید بهشتی

استقرار ۵۲ شركت در پارك فناوری دانشگاه شهید بهشتی

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: هم اکنون 52 شرکت در این پارک مستقرند و با ایجاد زیر ساخت هایی زمینه 243 اشتغال در پارک علم و فناوری و 200 اشتغال در مرکز رشد فراهم گشته است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا دکتر کوروش پرند امروز در حاشیه افتتاح مراکز نوآوری و فناوری در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران اضافه کرد: هم اکنون ۱۷ شرکت پیش رشد و ۳۱ شرکت رشدی در مرکز رشد، ۴ شتابدهنده و ۱۵ شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی مستقر هستند که از این تعداد ۱۷ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد و ۷ شرکت دانش بنیان در پارک حضور دارند.
وی افزود: بدین سان زمینه ۲۴۳ اشتغال در پارک علم و فناوری و ۲۰۰ اشتغال در مرکز رشد فراهم گشته است.
پرند اضافه کرد: همین طور ۶۰ تیم نوآور در مراکز نوآوری دانشکده های علوم زمین و علوم تربیتی و روانشناسی، پژوهشکده علوم و فناوری های پزشکی، مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی و پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی استقرار دارند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد: در همین راستا مراکز نوآوری دانشکده های معماری و شهرسازی، الهیات و ادیان، ادبیات و علوم انسانی، علوم زیستی، مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر در حال راه اندازی است.
وی اشاره کرد: برمبنای کارکردها و ماموریت های اصلی پارک، محور برنامه های پارک و مرکز رشد در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ شامل فرهنگ سازی و ترویج نوآوری در دانشگاه، آموزش و توانمندسازی اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه و ایجاد، توسعه و پایدارسازی کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق می شود.

بگفته پرند، برای برنامه های فیزیکی پارک سایت مرکزی با نام برج نوآوری به مساحت ۱۶۰۰ مترمربع و در ۸ طبقه با زیربنای ۱۵ هزار مترمربع، سایت عباسپور که حدودا ۱۰ هکتار زمین و سایت زیراب با مساحت ۲۵۰ مترمربع در نظر گرفته شده است.1399/10/10
00:05:03
0.0 از 5
1028
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود