تولید روغن حاوی امگا ۳، ۶ و ۹ از دانه كتان

تولید روغن حاوی امگا ۳، ۶ و ۹ از دانه كتان

به گزارش بی دانلود یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید روغن از دانه کتان شد که این روغن حاوی اسید چرب امگا ۳، ۶، ۹، ویتامین B، پتاسیم، منیزیم، فیبر، پروتئین و روی است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، وحیده غروی کاشانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه این شرکت به صورت تخصصی بر روی محصولات گیاه پایه متمرکز شده است، اظهار داشت: یکی از محصولات این شرکت، تهیه روغن از دانه کتان است. روغن دانه کتان یکی از غنی ترین منابع امگا۳ و روغن آن حاوی اسید چرب امگا۳، ۶، ۹، ویتامین B، پتاسیم، منیزیم، فیبر، پروتئین و روی است. ازاین رو بعنوان یک مکمل مهم که عملکردی مانند یک مولتی ویتامین دارد، شناخته شده است.
غروی کاشانی محصول دیگر این شرکت را پودر دانه کتان دانست و اظهار نمود: همینطور یک محصول گیاهی دیگر هم بر مبنای گیاه شنبلیله در این واحد علمی، تجاری تولید می شود و یک کپسول نرم بر پایه روغن کتان تهیه کرده است که به علت وجود آنتی اکسیدان ها، تا ۴ سال پایدار می ماند.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، مجری طرح ایران را سرزمین پهناوری دانست که از ذخایر طبیعی بسیار ارزشمندی در عرصه های طبیعی برخوردار می باشد و افزود: هم اکنون صدها گونه گیاهی وجود دارد که می توان از آنها محصولات بسیار پرشماری تولید و برای کشور ارزش افزوده ایجاد کرد. بر این اساس، امیدوار هستیم که با حمایت مسئولین امر بتوان یک زنجیره ارزش کامل در این عرصه ایجاد کرد.1399/10/24
12:53:42
0.0 از 5
1072
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود