موضوعات بررسی شده در آخرین جلسه كمیسیون شورای عالی عتف

موضوعات بررسی شده در آخرین جلسه كمیسیون شورای عالی عتف

به گزارش بی دانلود بگفته معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گزارش عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی و سامانه تبصره 9 در جلسه ی کمیسیون شورای عالی عتف بررسی گردید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی در حاشیه یکصدونودوهشتمین جلسه ی کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری درباره موارد مطرح شده در این نشست اظهار داشت: کمیسیون شورای عالی عتف، دو دستور جلسه بسیار مهم داشت که اولی، ارائه گزارش عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی بود که اعضا نظرات خودرا درباره ی آن اعلام کردند.
وی اضافه کرد: در مجموع عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی موفق ارزیابی شد و از همکاران مشغول در این صندوق، تشکر شد. حوزه ای که این صندوق در آن فعالیت می کند اول تقویت زیرساخت های حمایتی است که این امر در توسعه و تقویت صندوق های پژوهش و فناوری استانها متجلی است و دوم تسهیلاتی است که صندوق نوآوری مستقیما در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهد تا کار خودرا توسعه دهند و به محصولات موردنیاز کشور برسند.
معاون وزیر علوم افزود: این صندوق وظیفه ی تقویت زیست بوم علم و فناوری را دارد که دراین زمینه باید بیشتر کار کند.
رحیمی درباره دومین موضوع مطرح شده در این نشست اظهار داشت: گزارش عملکرد سامانه تبصره ۹ نیز در این نشست بررسی گردید. قانونگذاران تصویب کردند که چهل درصد اعتبار تحقیقاتی دستگاه هایی که در قانون مشخص شده بوسیله دانشگاه ها و پژوهشگاه ها هزینه شود. در مجموع این قانون نسبتا جدید است و نیاز به سازوکارهای تقویت شده ی بیشتری دارد. تدابیری گرفته شد که این اعتبارات بتواند جذب طرح های موردنیاز دستگاهها در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها شود. فکر میکنم امسال شاهد رشد جهشی دراین زمینه خواهیم بود.
منبع:

1399/10/26
23:07:02
0.0 از 5
1115
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود