بومی‎ سازی دستگاه سنجش فعالیت قلب توسط یك شركت دانش بنیان

بومی‎ سازی دستگاه سنجش فعالیت قلب توسط یك شركت دانش بنیان

یک شرکت دانش بنیان موفق شد با بومی‎سازی دستگاه سنجش فعالیت قلب، کشور را از واردات این دستگاه بی نیاز کند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: شرکت ما در حوزه ساخت تجهیزات پزشکی و دستگاههای مورد نیاز حوزه درمان و سلامت کشور فعالیت می کند و یکی از محصولات دانش بنیان ما، دستگاه هولتر مانیتور است که برای سنجش فعالیتهای قلب به کار می رود.
وی افزود: این دستگاه به بدن بیمار متصل می شود. سپس دستگاه با ثبت فعالیت ها و ضربان قلب در یک بازه زمانی مشخص، آنرا در حافظه خود ذخیره می کند و اطلاعات مورد نظر را در نهایت در اختیار پزشک قرار می دهد.
مدیرعامل این شرکت ضمن توضیح بیشتر کارکردهای این محصول، اضافه کرد: در نهایت این اطلاعات به پزشک کمک می نماید تا تصویر دقیق تری از وضعیت بیمار داشته باشد. هم اکنون این محصول با قیمت کمتر از مشابه خارجی و تقریباً با یک پنجم قیمت آن، به فروش می رسد. مشتری این محصول هم بیشتر مراکز درمانی، بخصوص قسمت های درمانی در رابطه با قلب، هستند.
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این فعال دانش بنیان با تکیه بر توسعه فعالیتهای تحقیقاتی در شرکت، اظهار داشت: این دستگاه، به صورت قابل حمل و به اندازه یک موبایل است. با عنایت به میزان مصرف این وسیله در کشور، از توانایی تأمین نیاز کامل در این عرصه برخوردار هستیم.
او همینطور اظهار داشت: ممانعت دولت از واردات کالاهای خارجی، دارای تولید مشابه داخلی، می تواند کمک شایانی به رشد شرکتهای دانش بنیان و فناور باشد.
منبع:

1399/11/03
22:22:22
0.0 از 5
1349
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود