لزوم دسترسی شركتهای حوزه انرژی به بازار

لزوم دسترسی شركتهای حوزه انرژی به بازار

به گزارش بی دانلود مجری پروژه ملی بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی ریاست جمهوری ضمن اشاره به دانش آموختگان و متخصصانی که هم اکنون در شرکتهای دانش بنیان و فناور در زمینه انرژی فعال شدند، اظهار داشت: در صورتیکه این شرکت ها به بازار بزرگ صنعت ساختمان راه پیدا کنند، ضمن ارزش آوری و اشتغال درخور توجه، می توانند محیط زیست سالم و ماندگاری منابع ارزشمندی هم چون آب و انرژی را به ارمغان بیاورند.


به گزارش ایسنا، علی وطنی، مجری پروژه ملی بهینه سازی انرژی و محیط زیست در بازدید از پروژه ساخت خانه های دارای رده انرژی EC+ در شهر جدید اندیشه استان تهران، با اشاره به اینکه در این پروژه 175 خانه کم انرژی ایجاد می شود، اضافه کرد: بعد از امضای تفاهم نامه میان پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان (EEEB) و شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن، خوشبختانه این پروژه با جدیت پیگیری شده و بعنوان الگویی برای دیگر پروژه های حوزه ساختمان به مرحله اجرا درآمده است.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از فناوری ها و نوآوری هایی که همراه و یاری گر محیط زیست هستند، افزود: برای برخورداری از توسعه پایدار و پیشرفت، تجهیزات و صنایع بزرگ به تنهایی پاسخ گو نیست و باید فناوری های بهینه و سازگار با محیط زیست و اقلیم هر منطقه، در توسعه مورد استفاده قرار گیرند. بحران آب یکی از بحران های جدی است و اصفهان، مثالی از توسعه صنعتی است که به سبب عدم رعایت الزامات زیست بومی و محیط زیستی، امروزه با چالش های جدی بخصوص در حوزه منابع آبی دست و پنجه نرم می کند. ازاین رو باید از فناوری های نو و سازگار با محیط زیست در توسعه صنایع و زیرساخت ها بهره گرفته شود.
وطنی، با اشاره به استفاده از انرژی های نو و زیست سازگار در ساختمان ها اظهار داشت: دانش آموختگان و متخصصانی که هم اکنون در شرکتهای دانش بنیان و فناور فعالیت می نمایند در صورتیکه به بازار بزرگ صنعت ساختمان راه پیدا کنند، ضمن ارزش آوری و اشتغال درخور توجه، می توانند محیط زیست سالم و ماندگاری منابع ارزشمندی هم چون آب و انرژی را به ارمغان بیاورند.

وطنی، با اشاره به آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای کمک به ایجاد پلی میان صنعت ساختمان و فناوری های نو در حوزه انرژی و محیط زیست، اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها مملو از ظرفیت های نهفته در فناوری ها و نوآوری هایی هستند که می توانند صنعت ساختمان کشورمان را هم گام با استانداردهای روز زیست محیطی به پیش ببرند. لازم است ارتباطی میان این فناوری ها بعنوان طرف عرضه از یک سو و حوزه ساختمان، راه و شهرسازی به مثابه طرف متقاضی ایجاد شود. بخصوص در حوزه انرژی ها ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی و هم دیگر ستادهای توسعه فناوری، کاملاً آماده هستند تا شرکتهای دانش بنیان این حوزه را حمایت و زیرساخت های لازم برای ایجاد این ارتباط را فراهم آورند.
روزبه ظهیری هاشمی، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن هم در جریان این بازدید با اشاره به اینکه پروژه ساخت خانه های کم انرژی در جهت انعقاد تفاهم نامه همکاری با پروژه ملی بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان اجرایی شده است، افزود: این پروژه فناورانه با راه اندازی واحدهای مسکونی در مجتمع بنفشه 2 واقع در شهر جدید اندیشه استان تهران در 175 واحد مسکونی پیاده سازی می شود.
وی با اشاره به حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اجرای این فناوری ها در ساختمان های گروه سرمایه گذاری مسکن، اظهار داشت: مهم ترین خصوصیت برجسته این پروژه، رعایت استانداردهای بهینه مصرف انرژی در ساختمان و رعایت مقررات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان است که امکان حفظ سرمایه های زیست محیطی و زندگی آسوده تری را برای جامعه فراهم می آورد.

بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، در این مراسم، پیشرفت عملیات راه اندازی 175 واحد ساختمانی مطابق با آخرین ویرایش مبحث 19 مقررات ملی ساختمان مورد بازدید قرار گرفت و پروژه ملی بهینه سازی انرژی و محیط زیست(EEEB) ناظر پایش انرژی این مجموعه خواهد بود. این ساختمان ها به سامانه ملی پایش انرژی متصل خواهند شد و مصرف انرژی در آنان پایش می شود.
تفاهم نامه میان پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان و شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن با هدف طراحی و ساخت خانه های کم انرژی (EC+) مطابق با آخرین ویرایش مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در سطح استان تهران منعقد شد.

بر طبق این تفاهم نامه، همکاری به منظور بسترسازی لازم برای اتصال به سامانه پایش اطلاعات انرژی، مشارکت در تأمین منابع مالی بخشی از هزینه مضاعف ساخت خانه کم انرژی مطابق با مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان و همکاری فنی و مشاوره اجرایی از جانب کارشناسان ملی و بین المللی در جهت اجرای فنی و اصولی ساخت خانه های کم انرژی و همکاری در جهت تهیه محتوا و اشتراک گذاری تجارب حاصل از اجرای این پروژه برای سایر پروژه ها و سازندگان در دستور کار دو طرف قرار گرفته است.
منبع:

1399/11/07
13:19:44
0.0 از 5
1166
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود