وقتی ربات ها ساختمان می سازند!

وقتی ربات ها ساختمان می سازند!

پژوهشگران ˮدانشگاه پردوˮ، یک سیستم رباتیک ابداع نموده اند که می تواند به کاهش زمان و هزینه ساخت و ساز کمک نماید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه پردو، امکان دارد که فناوری رباتیک بزودی بتواند به شرکتهای ساختمانی و پیمانکاران کمک نماید تا در زمان کوتاه تر و با هزینه کمتر، ساختمان های باکیفیت تری بسازند.
پژوهشگران "دانشگاه پردو" (Purdue University)، یک سیستم رباتیک مخصوص ساخت ساز ابداع نموده اند که از یک طراحی مکانیکی جدید برای تنظیمات ساخت و ساز استفاده می نماید.
"جیانسونگ ژانگ" (Jiansong Zhang)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: پژوهش ما کمک می نماید تا کمبود نیروی کار در ساخت و ساز، با خودکارسازی عملیات کلیدی ساخت و ساز برطرف شود. در محیط ساخت و ساز، عوامل ناشناخته بسیاری وجود دارند که یک ربات ساختمانی باید بتواند آنها را در نظر بگیرد. این فناوری نسبت به فناوری هایی که در یک محیط ساخت و ساز به کار می روند، به فناوری های پیشرفته بیشتری نیاز دارد.
این سیستم جدید که پژوهشگران دانشگاه پردو با حمایت "بنیاد ملی علوم آمریکا" (NSF) ابداع نموده اند، میزان تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل کردن یک پروژه را می کاهد.
الگوریتم های کامپیوتری ابداع شده برای این پروژه، به سیستم رباتیک امکان می دهند تا عناصر ساختمانی را احساس کند، آنها را با داده های در ارتباط با مدل سازی اطلاعات ساختمان در محیطهای گوناگون تطبیق دهد و به ردیابی موانع ایمنی بپردازد که در زمینه اجرایی وجود دارند.
ژانگ افزود: ما با تکیه کردن بر بینایی کامپیوتری به جای سیستم های محدود و پرهزینه، این توانایی را پیدا کردیم که خیلی از کارها را با استفاده از یک سنسور مقرون به صرفه تکمیل نماییم. این کار به ما امکان می دهد تا با صرف کردن هزینه کمتر، یک سیستم مقاوم و همه کاره را پیاده نماییم.
منبع:

1399/11/24
23:04:48
0.0 از 5
1517
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه , رباتیك , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود