ابرهایی كه سلامت بشر را هدف قرار دادند

ابرهایی كه سلامت بشر را هدف قرار دادند

بی دانلود: خراسان رضوی نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد، سلامت انسان و اکوسیستم می تواند تحت تاثیر میکروب ها ازجمله سیانوباکتریوم و جلبک هایی قرار گیرد که بر ابرها سوار و هنگام بارش باران وارد خاک، دریاچه ها، اقیانوس ها و سایر محیط ها می شوند.


به نقل از راتگرز، کوین دیلون، دانشجوی دکترا و محقق این تحقیق اظهار داشت: «برخی از ارگانیسم هایی که ما در ابرها و باران شناسایی کرده ایم تاثیرات احتمالی منفی بر سلامت انسان دارند و همین طور می توانند جمعیت میکروبی را در مکان های بارشی تحت تاثیر قرار دهند.»
دونا ای. فنل، استادی که ریاست گروه علوم محیطی در دانشکده علوم زیست محیطی و زیست شناختی دانشگاه راتگرز- نیوبر انزویک ایالات متحده را بر عهده دارد در مورد این تحقیق اظهار داشت: «برای تایید این نتایج و بررسی تاثیرات خاص آن به تحقیق بیشتری نیاز است.»
دانشمندان برای نخستین بار توانستند جلبک های سبز را از ابرها جمع آوری کنند. آنان آب موجود در ابرها در قله «پوی د دام» در مرکز فرانسه، حدود ۴۸۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا و آب باران را در پایین کوه در ارتفاع حدود ۲۲۳۰ پایین تر از سطح دریا جمع آوری کردند. جلبک های سبز-آبی (سیانوباکتریوم)، جلبک های سبز، قرمز، طلایی و دیاتوم ها (شکل دیگری از جلبک ها) را شناسایی نمودند و جلبک های سبز را در خانواده Chlorellaceae در یک آزمایشگاه پرورش دادند.
تعدادی از میکروب هایی که بر ابرها در این مکان سوار می شوند ممکنست از اقیانوس اطلس آمده باشند و بقیه احیانا از مناطق دیگر فرانسه آمده اند. میکروب ها موجود در باران نیز شامل آن هایی هستند که در یک ابر و هوای زیر آن قرار دارند.
نتایج این تحقیق بیان می کند، ارگانیسم های موجود در هوا می توانند تاثیرات مهمی بر فرایندهای جوی و اکوسیستم هایی که در آن منطقه سقوط می کنند، داشته باشند.
دیلون اظهار داشت: «تحقیقات آینده شامل شناسایی ژن های خاص در رابطه با تولید سموم توسط این ارگانیسم ها و کوشش برای درک توانایی محدودیت رشد آنان بعد از انتقال آنها به یک اکوسیستم جدید توسط باران خواهد بود.»
نتایج این تحقیق در نشریه Applied and Environment Microbiology منتشرشده است.
منبع:

1399/11/29
14:05:10
0.0 از 5
1044
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود