پیشبینی زوال شناختی با بررسی الگوهای راه رفتن

پیشبینی زوال شناختی با بررسی الگوهای راه رفتن

بی دانلود: پژوهشگران کانادایی در بررسی جدید خود دریافته اند که می توان با بررسی الگوهای راه رفتن، زوال شناختی را پیش بینی نمود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه وسترن، پژوهشگران برای اولین بار موفق شده اند به بررسی این مورد بپردازند که چگونه الگوهای متفاوت راه رفتن افراد مسن می توانند بر تشخیص دقیق تر انواع متفاوت زوال عقل و آلزایمر اثر بگذارند.
گروهی از پژوهشگران کانادایی به سرپرستی "دانشگاه وسترن"(Western University)، الگوهای راه رفتن و عملکرد مغز ۵۰۰ شرکت کننده را در یک آزمایش بالینی مورد بررسی قرار دادند.
دکتر "مانوئل مونترو اوداسو"(Manuel Montero-Odasso)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما شواهد دیرینه ای داریم که نشان می دهند مشکلات شناختی مانند حافظه ضعیف و اختلال عملکرد اجرایی می توانند پیشبینی کننده زوال عقل باشند. حالا می بینیم که عملکرد حرکتی بخصوص نحوه راه رفتن هم می تواند به تشخیص انواع متفاوت بیماری های عصبی کمک نماید.
مونترو اوداسو به خاطر پژوهش در مورد رابطه میان تحرک و کاهش شناختی، در جهان شهرت دارد. وی، پیشگام رویکردها و روش های جدید تشخیصی برای پیشگیری و مقابله با زوال عقل زودرس به حساب می آید. همینطور مونترو اوداسو، گروهی شامل ۲۲ پژوهشگر و شش کارآموز را راهنمایی می کند.
این پژوهش، اختلالات راه رفتن را در طیف های شناختی گوناگون همچون افراد دارای پارکینسون، اختلال شناختی خفیف، آلزایمر، انواع فراموشی و همینطور بیمارانی که از نظر شناختی سالم بودند، مورد بررسی قرار داد.
نتایج این بررسی نشان داد که داشتن تنوع زیاد در راه رفتن، با عملکرد شناختی پایین تر در ارتباطست. این بررسی توانست بیماری آلزایمر را با ۷۰ درصد دقت شناسایی کند.
"فردریکو پروچینی فاریا"(Frederico Perruccini-Faria)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: شواهد به دست آمده از این پژوهش، اولین شواهد قوی هستند که نشان می دهند تغییرپذیری راه رفتن، یک نشانگر مهم برای فرایندهایی است که در مناطقی از مغز رخ می دهند که هم با اختلال شناختی و هم با کنترل حرکتی در ارتباط هستند. ما در این پژوهش نشان داده ایم که تنوع زیاد در راه رفتن بعنوان یک نشانگر این اختلال شناختی می تواند بیماری آلزایمر را به صورت قابل اعتمادی تشخیص دهد.
مونترو اوداسو افزود: این تنوع راه رفتن را می توان مانند نوعی آریتمی درک کرد. شاید کادر درمان بتوانند این مورد را هم مانند ارزیابی ضربان قلب به واسطه نوار قلب، در تنظیمات بالینی مورد بررسی قرار دهند.
"ریچارد کامیکیولی"(Richard Camicioli)، استاد "دانشگاه آلبرتا"(University of Alberta) و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: داشتن تنوع در راه رفتن می تواند بعنوان یک نشانگر حرکتی جهت بررسی کاهش شناختی و بیماری های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد و یک آزمایش بالینی برای بیماران بخصوص بیمارانی باشد که از فناوری پوشیدنی استفاده می نمایند.
پژوهش آنها در مجله "Alzheimer’s & Dementia" به چاپ رسید.
منبع:

1399/11/30
18:15:23
0.0 از 5
975
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود