رئیس ایرانی دانشگاه آمریكایی از تجربیات آموزش در دوران شیوع كووید-۱۹ می گوید

رئیس ایرانی دانشگاه آمریكایی از تجربیات آموزش در دوران شیوع كووید-۱۹ می گوید

به گزارش بی دانلود رئیس ایرانی دانشگاه آمریکایی ˮروانˮ( Rowan) ضمن اشاره به تجربیاتش از آموزش در دوران کووید-۱۹، از برنامه های این دانشگاه دولتی برای آینده گفت.


به گزارش بی دانلود به نقل از فیلادلفیا بیزینس ژورنال، زمانی که پاندمی "کووید-۱۹" در تابستان گذشته به اوج رسید، یک معامله بین اتحادیه های کارمندی و مقامات ایالت نیوجرسی به این مفهوم بود که "علی هوشمند" رئیس ایرانی دانشگاه "روان" این اختیار قانونی را پیدا کرد که کارمندان خویش را به مدت ۱۲ روز به مرخصی موقت بفرستد.
این اقدام هوشمند سبب صرفه جویی ۲.۲ میلیون دلاری در هزینه های دانشگاه می شد ولی "علی هوشمند" رئیس ایرانی این دانشگاه، این اقدام را رد کرد و تصمیم گرفت اعضای هیات علمی دانشگاه را برای تهیه طرح "آینده دانشگاه" آماده کند.
هوشمند معتقد بود این پروژه به دانشگاه کمک می نماید مبلغی بیشتر از ۲.۲ میلیون دلار در هزینه های دانشگاه صرفه جویی کند.
دانشگاه "روان" به تازگی یک گزارش ۲۰ صفحه ای منتشر نمود که شامل بازسازی مدلهای قیمت گذاری سنتی تا اضافه کردن فضای پارکینگ به دانشکده پزشکی دانشگاه می شد.
علی هوشمند اظهار نمود: تنها افرادی که می توانند آموزش عالی را واقعا به سمت بهتر تغییر دهند، افراد فعال این حوزه هستند.
وی توانست از سال ۲۰۱۲ میلادی که ریاست دانشگاه را به عهده گرفته است، بدنه دانشجویی دانشگاه را دو برابر افزایش دهد و به بیشتر از ۲۰ هزار نفر
برساند.


این استاد ایرانی توانسته در دوران فعالیت خود مشارکت های زیادی را برای توسعه مراکز دانشگاه جذب نماید و دو مدرسه پزشکی جدید را زیر چتر رشد علمی دانشگاه قرار دهد.
وی در مورد دوران جهش دانشگاه روان افزود: این دانشگاه بر ایجاد جریان های جدید درآمدزایی متمرکز است و اتکای خود به مدلهای سنتی شهریه را از بین برده است. این کار به دانشگاه این امکان را داده که مانند خیلی از موسسات دیگر با مشکلات مالی مواجه نباشد و با استفاده از توانایی تفکر، به روش هایی فکر کند که با استفاده از "کووید-۱۹"، به فکر پیشرفت در آینده باشد.
علی هوشمند ضمن اشاره به عملکرد دانشگاه در دوران پاندمی "کووید-۱۹" اضافه کرد: در این دوران هر موسسه آموزش عالی دیگری، نگران ادغام شدن، بسته شدن و یا فروش خود است. ولی ما هیچ کدام از این مشکلات مالی را نداریم.
وی خاطرنشان کرد: ما با خود گفتیم: بیایید برای آینده برنامه ریزی نماییم. اگر خودمان برنامه ریزی نکنیم، شخص دیگری برای ما برنامه ریزی می کند. ما نمی خواهیم پیرو باشیم، بلکه میخواهیم رهبر باشد.
این استاد ایرانی راجع به طرح "آینده دانشگاه" اظهار داشت: نتیجه طرح "آینده دانشگاه" در ۵ زمینه اصلی به دانشگاهیان عرضه شده است: مدلهای قیمت گذاری، عدالت، دربرگیری و انعطاف پذیری میان نیروهای کار، امکانات و زیرساخت ها و از دیگر سفارش های اصلی بازسازی قیمت گذاری شهریه ها است. از دیگر پیشنهادها بازسازی کامل سیستم های فناوری و کتابخانه دانشگاه است.
رئیس ایرانی دانشگاه روان اقدامات زیادی را برنامه ریزی کرده تا به پیشرفت هرچه بیشتر دانشگاه کمک شایانی کند.
منبع:

1399/12/05
13:56:24
0.0 از 5
985
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود