ناسا می خواهد سهم بزرگی در توسعه هواپیماهای برقی داشته باشد

ناسا می خواهد سهم بزرگی در توسعه هواپیماهای برقی داشته باشد

به گزارش بی دانلود آژانس فضایی آمریکا(ناسا-NASA) در حال همکاری با صنعت هواپیمایی است تا سیستم های الکتریکی را تا سال ۲۰۳۵ به پروازها بیاورد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، در حالیکه چشم همه به مأموریت مریخی جدید ناسا دوخته شده است، ناسا در کنار آن به شدت در تلاش است تا پروازهای هوایی در زمین را برقی و با محیط زیست سازگارتر کند.
این آژانس فضایی می خواهد با همکاری جدید خود با صنعت هواپیمایی، ابزارهای طراحی و مدل سازی هواپیماهای آینده را که از سیستم پیشران الکتریکی(EAP) استفاده می نمایند، توسعه دهد. همینطور به دنبال انجام پروازها با هواپیماهای سابسونیک (پروازهایی که سرعتشان کمتر ازسرعت صوت است) و سیستم های انتقال قدرت در کلاس مگاوات است.
ناسا می خواهد فناوری EAP را تا سال ۲۰۳۵ به ناوگان جهانی معرفی نماید و این سیستم ها را در پروازها به نمایش بگذارد. هدف ناسا به صورت خاص، استفاده از EAP در هواپیماهای کوچکتر (از جمله پروازهای تجاری) است.
ناسا می گوید که مطالعات آن نشان داده است که الکتریکی شدن پیشرانه هواپیماها می تواند تاثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی و انتشار کربن دی اکسید و نیتروژن داشته باشد، چون که موتورهای الکتریکی میزان انتشار کمتری دارند که به کاهش تغییرات آب و هوایی کمک می نماید.
فشار برای رسیدن به سفرهای هوایی پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست به یک مبحث داغ برای تولیدکنندگان و تنظیم کنندگان قانون تبدیل گشته است. طبق گزارشات، حمل و نقل هوایی در سال ۲۰۱۹، پیش از اینکه بیماری همه گیر کووید-۱۹ این صنعت را زمین گیر کند، منجر به انتشار ۹۱۵ میلیون تن CO۲ شده است که معادل با ۲ درصد از انتشار کل CO۲ توسط انسان در زمین است.
حالا این تغییر می تواند مؤثر باشد. در ماه ژانویه شرکت "بوئینگ" متعهد شد که تا سال ۲۰۳۰ تمام هواپیماهای خویش را با ۱۰۰ درصد سوخت پایدار (ساخته شده از روغن های گیاهی، چربی های حیوانی و ضایعات کشاورزی) به پرواز دربیاورد. در عین حال، آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای ایجاد برچسب های درجه بندی محیط زیستی برای پروازها است.
ناسا هم نخستین مشاور ارشد خویش را در اوایل ماه جاری انتخاب کرد که وظیفه دارد در برنامه آب و هوایی دولت بایدن همکاری کند.1399/12/08
12:26:00
0.0 از 5
1191
تگهای خبر: تولید , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود