رییس دانشگاه مطرح كرد

مشاركت دانشگاه تربیت مدرس در تولید واكسن كرونا و داروهای بیماری های تنفسی

مشاركت دانشگاه تربیت مدرس در تولید واكسن كرونا و داروهای بیماری های تنفسی

به گزارش بی دانلود رئیس دانشگاه تربیت مدرس ضمن اشاره به مهم ترین اقدامات این دانشگاه در دوران کرونا اظهار داشت: دانشگاه تربیت مدرس به جز حوزه های فرهنگی و امور اجتماعی، فعالیتهای متنوعی را هم در زمینه مقابله با کرونا در این دوران طراحی و مدیریت کرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر محمد تقی احمدی ضمن اشاره به اینکه دانشگاه تربیت مدرس تنها دانشگاه جامع وزارت علوم است که دانشکده علوم پزشکی هم دارد، اظهار نمود: این دانشگاه در زمینه تهیه واکسن کرونا و داروی درمان نارسایی های ریه و بیماری های تنفسی که با مشارکت وزارت بهداشت انجام داد، به نتایج خوب و به مرحله تولید رسیده است که مهم ترین دستاورد در این دوره بوده است.
وی همینطور اظهار نمود: در حوزه دیده بانی کرونا، مبتکر ایجاد و انتشار بولتن های آموزشی بودیم که همه اساتید در زمینه آینده کرونا به اظهار نظر و تحقیق برای آینده کشور پرداختند و در این حوزه هم ۴۵ بولتن پزشکی و ۱۰۱ بولتن غیرپزشکی متاثر از سایر علوم منتشر گردید و در سطح دانشگاه ها و ستاد وزارت علوم هم مورد استفاده قرار گرفت.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: این دانشگاه با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با کمک دانشکده علوم پزشکی خود به بومی سازی دستورالعمل های بهداشتی با محیط های دانشگاهی پرداخت و امکانی فراهم نمود تا با ایجاد آزمایشگاه ویژه ای در مرکز بهداشت دانشگاه از تمام دانشجویان و افراد مشکوک به ویروس کرونا تست گرفته و تشخیص بموقع داشته باشیم.

دکتر احمدی خاطرنشان کرد: همینطور در زمینه تولید کیت های تخصصی آر. ام. ای و سلول درمانی و موارد مختلف دیگر هم موفقیت های خوبی داشتیم که با همکاری بنیاد برکت در مرحله تولید انبوه است و این اقدامات نقش مؤثری در بهار آینده در رفع نگرانی های دوره کرونا خواهد داشت.

بر اساس اعلام وزارت علوم، به قول رئیس دانشگاه تربیت مدرس، این دانشگاه میزبان طرح آمایش تولید محتوا برای حفظ سلامت روان دانشجویان هم بود و امیدواریم این طرح در آینده نزدیک ثمرات خویش را نشان دهد.

منبع:

1399/12/08
15:32:45
0.0 از 5
1003
تگهای خبر: آموزش , اساتید , تولید , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود